Terasy a ich zložky: Prečo sú dôležité terče a podložky?

Pri stavbe alebo renovácii terasy je dôležité venovať pozornosť detailom. Je to dlhodobá investícia a chceme, aby bola terasa nielen krásna, ale aj trváca a odolná voči rôznym poveternostným podmienkam. Pre dosiahnutie takéhoto výsledku je potrebné zamerať sa na určité zložky, ktoré sú často prehliadané. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko kľúčových komponentov, ktoré sú potrebné pri inštalácii terasy.

Čítať ďalej »

Pokazená kosačka

Keď sa pokazí kosačka uprostred sezóny kosenia, je to takmer hotová pohroma. Medzi májovým dáždikom a slnečným dňom rastie tráva doslova pred očami a váš krovinorez odmieta naštartovať. Čo teraz? Teraz už nič, na takéto prípady je potrebné myslieť dopredu, mať pripravené riešenie a teraz ho len „vytiahnuť zo šuplíka“. Tak čo robiť, keď sa uprostred kosenia pokazí kosačka?

Čítať ďalej »

Dobrá farba na železo

Či už si kovové konštrukcie zhotovujete sami alebo ich kupujete, aby ste predĺžili ich životnosť, potrebujú ochranný náter. A dobrý lak, lesklý alebo matný, zároveň zvýši estetickú hodnotu konštrukcií. Zábradlie, polička, regál alebo bránka do záhrady správne natreté vyzerajú skrátka lepšie. Akú farbu zvoliť na železné konštrukcie?

Čítať ďalej »