web analytics

Magnet pre lovcov pokladov

Tráviť čas v prírode môže byť zaujímavé, ale aj nebezpečné. Sadnúť si len tak k rybníku s palicou a silonom zaváňa konfliktom s rybárskym zväzom. Ak vás pobyt pri vode baví, ale rybacinu nemusíte ani na Vianoce, tak presne pre vás je moderný šport – lov na magnet. Aj bez rybárskeho lístku môžete prísť k zaujímavým úlovkom.

Princíp spočíva v tom, že na konci vlasca namiesto rybárskeho háčika s návnadou pre ryby máte upevnený silný magnet a lovíte poklady na dne rybníkov alebo potokov. A že tam ľudia nahádzali alebo voda priplavila zaujímavé kúsky! Tento magnet fishing môžu robiť deti aj dospelí. Stačí si kúpiť špeciálny magnet s upevňovacím očkom a môžete zažiť zaujímavé dobrodružstvo.

Napríklad magnet M10 o priemere 6 cm udrží feromagnetické predmety až do hmotnosti 198 kg. K tomu by ste mali mať prispôsobený aj prút a lanko, na ktoré „chytáte“. Udicu nahodíte do vodného toku a buď magnet ťaháte po dne a čakáte, čo sa vám naň chytí alebo striedavo ho vyťahujete a ponárate na rôzne miesta. By ste sa čudovali, čo všetko ľudia stratia počas kúpania alebo rybárčenia alebo čo dokáže voda priniesť počas búrok a rozvodnení z horných tokov.

Silnejší magnet F300 má možnosť upevnenia lanka na čele aj na obvode, pretože svoju silu prejavuje z oboch strán. Sedem a pol centimetrový kotúč má silu udržať 310 kg, to už by ste mohli uloviť aj nejakú motorku 😉 Len nezabudnite na pevné lanko a prípadnú pomoc pri vyťahovaní z vody.

Silné magnety pre lovcov však neslúžia len pre zábavu. Užitočným pomocníkom sú pri oprave a čistení studní, ľahko s nimi vylovíte z ich dna spadnuté náradie. Alebo roztriedite kovový odpad na železo a farebné kovy. Len si dajte pozor pri práci v dielni na ruky. Veľká sila magnetov dokáže pri neopatrnej manipulácii pekne klepnúť po prstoch. Preto magnety držte ďalej od svojich detí.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.