Kategória: Domácnosť

Domácnosťou označujeme zariadený príbytok, dom alebo byt, v ktorom žije jeden človek alebo viacero osôb, zväčša tvoriace rodinu.

Prečo stále viac domácností kúri tepelným čerpadlom?

Hľadáte aj vy spôsob, ako počas zimných mesiacov udržiavať teplo vo svojich domovoch, ktorý by nebol veľmi škodlivým pre naše životné prostredie? Ak áno, jedným z najlepších spôsobov, ako sa dnes môžete zbaviť škodlivého vykurovania spotrebnými materiálmi ako drevom či uhlím je práve tepelné čerpadlo. Je nenáročné na údržbu a navyše svojou funkčnosťou nemá žiadny negatívny dopad na prírodu.

Čítať ďalej »

Posilňovacie veže na doma – ako si vybrať tú najvhodnejšiu?

Ak patríte k fitness nadšencom, posilňovaciu vežu určite poznáte. Vďaka pravidelným tréningom na veži si môžete vyformovať svaly celého tela a už nepotrebujete ďalšie pomôcky či fitness zariadenie. Vyrysujete si na nej postavu. zlepšíte kondíciu, zdokonalíte rovnováhu, stabilitu, zmiernite stres, vaše držanie tela bude lepšie a zvýšite svoju silu. Ak je vašim cieľom redukcia hmotnosti, na posilňovaciu vežu sa môžete…

Čítať ďalej »

Plechová strešná krytina

Hovorí sa „Môj dom, môj hrad“ a môžete sa v ňom cítiť dobre, ale len vtedy, keď doň neprší. Stará strecha ohrozuje celý dom až do základov a preto je treba každé poškodenie strechy riešiť. A keď je na starom dome stará strecha, treba to zobrať „od podlahy“, teda vymeniť celú krytinu.

Čítať ďalej »

Solárna energia je dostupná bežným ľuďom

Alternatívne zdroje energií nás nezaujímajú, kým máme dosť peňazí na zaplatenie dodávok zo siete. Ak však bývame mimo civilizácie, kam potrubia a káble nevedú, situácia sa diametrálne mení. Rovnako tak vtedy, ak stratíme zdroj príjmov či ceny na trhu prudko vzrastú. Ako si zachovať určitú mieru komfortu a pritom neprísť „na psí tridsiatok“?

Čítať ďalej »

Porovnanie vinyl vs. laminát: Aký typ podlahy je vhodnejší pre vašu domácnosť?

Laminátové a vinylové podlahy predstavujú ideálne riešenie v prípade, ak hľadáte do svojej domácnosti ľahko inštalovateľné a cenovo dostupné podlahové krytiny. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že majú veľa spoločného, opak je pravdou. Pozrite si prehľad základných rozdielov, ktoré môžu zavážiť pri vašom rozhodovaní.

Čítať ďalej »

Ako dodať šmrnc vášmu pracovnému kútiku?

Práca zvyčajne zaberá 6 – 8 hodín z nášho denného režimu. Dosť nato, aby sme sa zaujímali o zdravé pracovné prostredie. Rozdiel nie je ani tak v tom, či máme samostatný pracovný priestor alebo je súčasťou inej miestnosti, ale v tom, ako využijeme každú voľnú plochu. Len tými správnymi kombináciami tu bude radosť pracovať! Ktoré sú to?

Čítať ďalej »