Kategória: Domácnosť

Domácnosťou označujeme zariadený príbytok, dom alebo byt, v ktorom žije jeden človek alebo viacero osôb, zväčša tvoriace rodinu.

Máte fotovoltiku? Efektivitu systému môže ovplyvniť viacero faktorov

Fotovoltaické systémy dnes predstavujú jeden z hlavných zdrojov obnoviteľnej energie, ktorý premieňa slnečné žiarenie na elektrickú energiu. Efektivita solárnych panelov však môže byť do značnej miery ovplyvnená rôznymi faktormi, preto je nutné pri ich výbere, inštalácii a používaní akékoľvek možné účinky eliminovať na minimum.

Čítať ďalej »

Inštaláciu fotovoltickej elektrárne na váš dom už nemusíte stihnúť!

Fotovoltiku vám nemusia povoliť! Také je posolstvo jedného z veľkých dodávateľov fotovoltických komponentov aj fotovoltických systémov na kľúč svojím potenciálnym zákazníkom. Distribučné systémy nie sú vraj pripravené na súčasný boom FVE na strechách rodinných domov a preto vám distribútor elektrickej energie nemusí vašu FVE schváliť a vy nebudete môcť vo svojom dome elektrinu zo slnka využívať. Áno, to je rozšírený…

Čítať ďalej »

Prerábka domácej počítačovej siete

Počítačová sieť v domácnosti pre mnohých znamená jeden router pripojený na kábli do bytu od poskytovateľa a jeden ďalší káblik k počítaču, inak všetko ostatné na wifi pripojení. Takto jednoduchú sieť môžete upravovať kedykoľvek si zmyslíte. Ak však do siete pripojíte viaceré zariadenia, už to také jednoduché byť nemusí, ak potrebujete urobiť zmenu.

Čítať ďalej »

Oplatí sa fotovoltická elektráreň?

Posledné turbulentné roky spôsobili, že z fotovoltických elektrární-rarít sa stali bežné súčasti mnohých striech najmä rodinných domov. Rast ich počtu je takmer geometrický a dodávateľské firmy majú plán na dlhé mesiace dopredu. A ďalší ľudia sa pýtajú, či má zmysel do FVE investovať. Či sa fotovoltická elektráreň oplatí.

Čítať ďalej »

Záchranárske tipy pre staré drevené schodiská

Drevené schodiská sú často klenotmi nielen v historických, ale aj v moderných domoch. Ich prítomnosť dodáva charakter a eleganciu celému interiéru, no starostlivosť o ne je náročná a vyžaduje si osobitnú pozornosť. Drevené schodiská majú tendenciu vykazovať známky opotrebenia a starnutia, no správnou údržbou a vhodnými postupmi môžete ich životnosť výrazne predĺžiť.

Čítať ďalej »

Rady, ako na správnu starostlivosť o adiabatické chladiace systémy s cieľom zachovať ich účinnosť

Adiabatické chladiace systémy sú inovatívnym riešením na znižovanie teploty vzduchu pomocou procesu adiabatického chladenia. Využívajú vlastnosti vody, ktorá sa odparuje a absorbuje teplo z okolitého vzduchu, čím znižuje jeho teplotu. Výsledkom je príjemný chladný vzduch, ktorý je distribuovaný v priestore. Tento spôsob chladenia je energeticky efektívny a šetrný k životnému prostrediu.

Čítať ďalej »