Kategória: Domácnosť

Domácnosťou označujeme zariadený príbytok, dom alebo byt, v ktorom žije jeden človek alebo viacero osôb, zväčša tvoriace rodinu.

Musí mať dieťa veľa hračiek?

Každý rodič chce pre svoje dieťa to najlepšie. Kúpi mu, všetko čo potrebuje, ale aj veci, ktoré nepotrebuje, respektíve nebude potrebovať. Kedysi bolo detičky samostatnejšie, ako dnes. Rodičia dnes až príliš rozmaznávajú svoje deti, samozrejme česť výnimkám. Napríklad im kupujú hračky, ktoré ani nepotrebujú. Na povrch sa teda vynára otázka, či dieťa potrebuje toľko hračiek, koľko mu rodičia kupujú.

Čítať ďalej »

Krbové vložky dokonale oživia priestor, kde bývame

Po rokoch minimálnych zmien hľadáme nielen na internete, ale aj v časopisoch inšpirácie, ako daný priestor, kde bývame, oživiť. Niektorým gazdinkám postačí len zvoliť inú farbu stien, vymeniť záclony, zahodiť nemoderné doplnky a priestor bude živší. Niektoré majú ale náročnejšie požiadavky – chcú investovať do rekonštrukcie vonkajších priestorov, fasády, hydroizolácie základov atď. Medzi náročnejšie rekonštrukcie patrí aj inštalácia krbovej vložky.

Čítať ďalej »

Viac detí, ale len jedna izba? Čo s tým spravíme?

Nebojte sa nie ste jediní. V dnešnej dobe je na svete mnoho rodín, ktoré musia riešiť problémy s priestorom. Majú viac detí, dve či tri a len jednu detskú izbu. V takomto prípade treba premýšľať ekonomicky a nájsť riešenia, ktoré budú pohodlné aj praktické. Pokiaľ ide navyše o deti, ktoré medzi sebou majú väčší vekový rozdiel, z hľadiska dizajnu môže…

Čítať ďalej »

Výmena nábytku

Minulý rok sme kúpili na dedine dom so záhradou a venovali veľa času zveľadeniu celého prostredia. Tento rok nás čaká zariadenie domu aj terasy. Preto sme venovali veľa času výberu vhodného nábytku. Nábytku do nášho mestského bytu, pretože náš starý nábytok presunieme do víkendového domu a byt si zariadime na novo.

Čítať ďalej »

Vytvorte svojej dcére izbu snov

Vaše dieťa vyrástlo ani ste si nestihli uvedomiť kedy a je z neho plnohodnotný študent? Zmeňte aj jeho izbu a vymeňte ju za novú vylepšenú verziu, v ktorej môže prežiť svoj takmer dospelý život. Nábytok ale vyberajte opatrne, tak aby ste boli spokojní vy a neprišli o všetky svoje úspory a aj váš potomok, ktorý si svoju útulnú izbu zamiluje.

Čítať ďalej »

Ako riešiť problémy s vodou

Voda vie narobiť problémy každému z nás, či už bývate na byte, alebo bývate na dedine v rodinnom dome. Určite ste sa už dočítali o viacerých kurióznych prípadoch, kde senilnejšia starenka zabudla vypnúť vodovodnú batériu a z umývadla sa voda valila na zem, kde neskôr presiakla až k susedom. Majitelia bytu sa pýtali, že čo to je za hydroizoláciu, keď…

Čítať ďalej »

Dobrý účet pre vaše koníčky

Žijete aktívnym spôsobom a využívate svoj voľný čas realizáciou rôznych koníčkov? Či už veľa cestujete za poznaním alebo zábavou, zbierate rôzne predmety alebo športujete doma či v zahraničí, ku komfortu neodmysliteľne patrí aj pohodlná možnosť platenia svojich výdavkov.

Čítať ďalej »

Tradičná dlážkovica si opäť nachádza miesto v interiéroch. V jej prospech hrajú vhodné vlastnosti a ľahká pokládka

Počuli ste už niekedy pojem dlážkovica? Možno nie, ale určite budete vedieť, o aký prvok interiéru sa jedná. Je to čistá masívna podlaha vyrobená jedine z kvalitného dreva, ktorá predstavuje tú najtradičnejšiu podobu podlahovej krytiny. Napriek svojmu veku si však zachováva obľúbenosť. Tá ešte rastie v posledných rokoch, kedy mnohí mladí ľudia uprednostňujú vo svojich interiéroch práve prírodné a tradičné materiály.

Čítať ďalej »

Čo si všímať pri výbere nového nábytku?

Keď sa už rozhodneme vymeniť nábytok v domácnosti, musíte si dôkladne popozerať všetky dostupné predajne nábytku, aby sa nestalo, že v jednej predajni jeden konkrétny druh nábytku (napríklad originálny drevený nábytok do spálne) bude lacnejší ako v tej druhej. Je potrebné, aby ste zvážili tieto faktory – kvalitu, cenu a dostupnosť. V konečnom dôsledku si aj tak kúpite to, čo…

Čítať ďalej »