Kategória: Domácnosť

Domácnosťou označujeme zariadený príbytok, dom alebo byt, v ktorom žije jeden človek alebo viacero osôb, zväčša tvoriace rodinu.

Vianočné svetielka

Po nádhernom lete nám prichádza jeseň a je len na nás, či sa na ňu pozeráme ako na pochmúrnu alebo vidíme skôr jej romantický ráz. V každom prípade súmrak prichádza skôr, často nás zastihne cestou z práce a kombinácia pouličného osvetlenia so sadajúcou hmlou môže vyvolať spomienky na mladosť. Rozprávkovú krásu nášho domu môžeme podporiť náladovým osvetlením z LED žiaroviek.

Čítať ďalej »

Komín opraviť alebo postaviť nový?

Takúto otázku si kladie každý majiteľ starého domu. Rovnako to bolo so mnou. Kúpili sme si novú záhradu na dedine, lebo sme už nechceli byť súčasťou malých záhradiek v kolónii s veľkými problémami. A k peknej veľkej záhrade patril aj kedysi pekný a veľký, ale najmä dnes už starý dom. Zatekajúca strecha a rozpadajúce sa komíny, v ktorých sa vyše…

Čítať ďalej »

Posvieťte si na svietidlá

Poznáte a často používate metaforu „mať v niečom jasno“? Možno vám to práve teraz sedí na nejakú pracovnú záležitosť, partnerské plány do budúcna alebo na výber dovolenky. Ako si posvietiť nie len na dilemy, ale aj v domácnosti, to sa dočítate nižšie.

Čítať ďalej »

Musí mať dieťa veľa hračiek?

Každý rodič chce pre svoje dieťa to najlepšie. Kúpi mu, všetko čo potrebuje, ale aj veci, ktoré nepotrebuje, respektíve nebude potrebovať. Kedysi bolo detičky samostatnejšie, ako dnes. Rodičia dnes až príliš rozmaznávajú svoje deti, samozrejme česť výnimkám. Napríklad im kupujú hračky, ktoré ani nepotrebujú. Na povrch sa teda vynára otázka, či dieťa potrebuje toľko hračiek, koľko mu rodičia kupujú.

Čítať ďalej »

Krbové vložky dokonale oživia priestor, kde bývame

Po rokoch minimálnych zmien hľadáme nielen na internete, ale aj v časopisoch inšpirácie, ako daný priestor, kde bývame, oživiť. Niektorým gazdinkám postačí len zvoliť inú farbu stien, vymeniť záclony, zahodiť nemoderné doplnky a priestor bude živší. Niektoré majú ale náročnejšie požiadavky – chcú investovať do rekonštrukcie vonkajších priestorov, fasády, hydroizolácie základov atď. Medzi náročnejšie rekonštrukcie patrí aj inštalácia krbovej vložky.

Čítať ďalej »

Viac detí, ale len jedna izba? Čo s tým spravíme?

Nebojte sa nie ste jediní. V dnešnej dobe je na svete mnoho rodín, ktoré musia riešiť problémy s priestorom. Majú viac detí, dve či tri a len jednu detskú izbu. V takomto prípade treba premýšľať ekonomicky a nájsť riešenia, ktoré budú pohodlné aj praktické. Pokiaľ ide navyše o deti, ktoré medzi sebou majú väčší vekový rozdiel, z hľadiska dizajnu môže…

Čítať ďalej »

Výmena nábytku

Minulý rok sme kúpili na dedine dom so záhradou a venovali veľa času zveľadeniu celého prostredia. Tento rok nás čaká zariadenie domu aj terasy. Preto sme venovali veľa času výberu vhodného nábytku. Nábytku do nášho mestského bytu, pretože náš starý nábytok presunieme do víkendového domu a byt si zariadime na novo.

Čítať ďalej »