Kategória: Domácnosť

Domácnosťou označujeme zariadený príbytok, dom alebo byt, v ktorom žije jeden človek alebo viacero osôb, zväčša tvoriace rodinu.

K chovu brojlerov potrebujete mrazničku

Chov sliepok je tradičnou činnosťou na vidieku, ktorému sa okrem starších ľudí začínajú opäť venovať aj mladší chovatelia, ktorí znovu objavili vidiek a zmenili bydlisko z mesta na dedinu. Chov sliepok na vajíčka, ako súčasť zdravej výživy, pomáha tiež znižovať závislosť od nákupu potravín za peniaze. A k produkcii vajec je možné pridať aj produkciu vlastného mäsa. Čo k tomu…

Čítať ďalej »

Prečo je žalúzie najlepším riešením tienenia?

Uprednostníte závesy, záclony či žalúzie? Pri výbere spôsobu prekrytia okna máte niekoľko možností. My sa vás dnes pokúsime presvedčiť o tom, že žalúzie majú ešte stále svoje pevné miesto v domácnostiach a ich využitie je skutočne rôznorodé. Žalúzie vám vydržia celé roky, preto môžeme povedať, že sa jedná o skutočne výhodnú investíciu.

Čítať ďalej »

Ako ľahko vyčistiť odkvapy

Vlastníctvo majetku zaväzuje k jeho údržbe a starostlivosti. Bývať v paneláku je pohodlné, prakticky o všetko sa stará správca, vám stačí len platiť 😉 Keď ale máte rodinný dom alebo víkendovú chalupu, všetko je len na vašich pleciach. Napríklad čistenie odkvapov na jar aj na jeseň.

Čítať ďalej »

Prečo sa oplatí nakupovať na internete

Pre mnohých je to módny trend, pre mnohých je to „cool“ a niektorí len majú v mieste bydliska obmedzený výber a chcú niečo, čo u nich nedostať. Ale nákup cez internet môže byť vyložene praktická záležitosť. Jednak ten istý tovar môžu mať viaceré obchody za úplne rôznu cenu, takže sa nákupom na internete šetrí, jednak nemusíte riešiť vašu pracovnú dobu…

Čítať ďalej »

Starostlivosť o šteniatko – ako privítať nového člena do domácnosti?

Adopcia alebo kúpa šteniatka je zavážne rozhodnutie, ktoré ovplyvní nielen budúci život domácnosti, ale aj štvornohého miláčika. Vždy si preto treba poriadne premyslieť či sa rozhodujeme správne a pripraviť celú domácnosť na privítanie nového štvornohého člena rodiny. Prvé dni v novom prostredí s novými ľuďmi sú pre šteniatka veľmi stresujúce. Preto vám radi pomôžeme vybrať preň to najlepšie vybavenie a…

Čítať ďalej »

Využívate notebook či počítač na prácu? Tak si ho doprajte kvalitu za rozumnú cenu!

Medzi výpočtový sortiment zaraďujeme veľmi citlivé prístroje, ktoré treba ako po komponentovej, tak aj po technickej stránke pravidelne udržiavať. Týka sa to nielen firemného, ale aj bežného domáceho užívania. Ideálne, keď si vieme zabezpečiť nový počítač, notebook alebo mobil sa výrazne nižšiu cenu. A to aj za podmienok, že spĺňa všetky technické kritériá. Ako je to možné?

Čítať ďalej »

Ako si vybaviť vlastnú saunu

Domáca sauna vytvára priestor, v ktorom si môžete oddýchnuť od vonkajšieho sveta, zrelaxovať alebo si vypestovať odolnú imunitu. Pokiaľ ide o zariadenie sauny, vo výsledku by mala byť funkčná a pritom esteticky príťažlivá. Zistite viac o niekoľkých radách, ako si vybaviť vlastnú saunu.

Čítať ďalej »