Kategória: Domácnosť

Domácnosťou označujeme zariadený príbytok, dom alebo byt, v ktorom žije jeden človek alebo viacero osôb, zväčša tvoriace rodinu.

Solárna energia je dostupná bežným ľuďom

Alternatívne zdroje energií nás nezaujímajú, kým máme dosť peňazí na zaplatenie dodávok zo siete. Ak však bývame mimo civilizácie, kam potrubia a káble nevedú, situácia sa diametrálne mení. Rovnako tak vtedy, ak stratíme zdroj príjmov či ceny na trhu prudko vzrastú. Ako si zachovať určitú mieru komfortu a pritom neprísť „na psí tridsiatok“?

Čítať ďalej »

Porovnanie vinyl vs. laminát: Aký typ podlahy je vhodnejší pre vašu domácnosť?

Laminátové a vinylové podlahy predstavujú ideálne riešenie v prípade, ak hľadáte do svojej domácnosti ľahko inštalovateľné a cenovo dostupné podlahové krytiny. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že majú veľa spoločného, opak je pravdou. Pozrite si prehľad základných rozdielov, ktoré môžu zavážiť pri vašom rozhodovaní.

Čítať ďalej »

Ako dodať šmrnc vášmu pracovnému kútiku?

Práca zvyčajne zaberá 6 – 8 hodín z nášho denného režimu. Dosť nato, aby sme sa zaujímali o zdravé pracovné prostredie. Rozdiel nie je ani tak v tom, či máme samostatný pracovný priestor alebo je súčasťou inej miestnosti, ale v tom, ako využijeme každú voľnú plochu. Len tými správnymi kombináciami tu bude radosť pracovať! Ktoré sú to?

Čítať ďalej »

Niektoré okná sa naozaj oplatí mať doma – Vyskúšajte drevohliníkové okná

Prečo by ste si mali dať vymeniť okná? Nemusíte mať ešte staré drevené dvojokná alebo niekoľkoročné plastové. Staviate dom a budú vašou prvou voľbou. Reč je o niektorých druhoch okien, ktoré vyzerajú modernejšie, sú šetrnejšie k prírode, priestoru a rovnako aj k vašim energiám v dome. Výmena okien samozrejme nie je bežnou a lacnou záležitosťou, ale o pár rokov už pravdepodobne bude. Hlavné výhody, ako napríklad skvelé tesnenie…

Čítať ďalej »

Doprajte vašim miestnostiam útulnosť a eleganciu

Keď k vám príde návšteva, je prirodzené, že sa snažíte, aby váš dom pôsobil čo najlepšie a najútulnejšie. Platí zásada, že návšteva k vám neprichádza kvôli tomu, ako váš dom vyzerá alebo preto, že je zvedavá, čím ju ponúknete. Ľudia, ktorí vás prídu navštíviť, prichádzajú kvôli vám. To ako sa na návštevu nachystáte vy, záleží len na vás.

Čítať ďalej »

Kvalitné plachty na posteľ sú dôležitou súčasťou posteľnej bielizne

Pokiaľ vám záleží na dokonalej posteľnej bielizni, tak by ste nemali tiež zabúdať na posteľné plachty. Vďaka ním dosiahnete príjemnejší a pohodlnejší spánok. V prípade, že už máte svoju vysnívanú posteľ, kvalitný a zdravý matrac, tak budete ešte potrebovať pohodlnú bielizeň, ktorá vytvorí vhodné miesto na dobrý spánok.

Čítať ďalej »

Nábytok z borovicového dreva – do akých interiérov sa hodí?

Bez nábytku by len ťažko boli naše domovy kompletné, a aby nám dokonale slúžil, je dobré, ak uprednostňujeme kvalitné a odolné typy, ktoré vydržia dlho. Nábytok z borovicového dreva tieto charakteristiky spĺňa a ponúka ešte omnoho viac výhod. Jednou z nich je aj to, že môže byť súčasťou rôznych interiérov v závislosti od toho, aký štýl preferujete.

Čítať ďalej »

Menší či väčší koberec? Voľba je iba na vás. Dbajte však o to, aby vhodne pasoval do miestnosti, v ktorej sa bude nachádzať

Zariaďovanie domácnosti je pomerne náročné, nehovoriac o finančnej stránke. Ale určite stojí za to, keď všetko vopred dôkladne premyslíme a zvolíme tú správnu stratégiu. Súčasťou našich príbytkov sú, samozrejme, aj rôzne módne doplnky, ktoré nielen skrášľujú naše domy, ale majú aj praktickú funkciu. Jedným takýmto doplnkom, ktorý je čoraz viac obľúbenejší, je koberec či koberce. A preto ich výber by sme mali starostlivo…

Čítať ďalej »