Kategória: Záhrada

Priestor pre pestovanie ovocia, zeleniny, okrasných aj úžitkových kríkov, zväčša pozemok pri rodinnom dome.

Terasy a ich zložky: Prečo sú dôležité terče a podložky?

Pri stavbe alebo renovácii terasy je dôležité venovať pozornosť detailom. Je to dlhodobá investícia a chceme, aby bola terasa nielen krásna, ale aj trváca a odolná voči rôznym poveternostným podmienkam. Pre dosiahnutie takéhoto výsledku je potrebné zamerať sa na určité zložky, ktoré sú často prehliadané. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko kľúčových komponentov, ktoré sú potrebné pri inštalácii terasy.

Čítať ďalej »

Pokazená kosačka

Keď sa pokazí kosačka uprostred sezóny kosenia, je to takmer hotová pohroma. Medzi májovým dáždikom a slnečným dňom rastie tráva doslova pred očami a váš krovinorez odmieta naštartovať. Čo teraz? Teraz už nič, na takéto prípady je potrebné myslieť dopredu, mať pripravené riešenie a teraz ho len „vytiahnuť zo šuplíka“. Tak čo robiť, keď sa uprostred kosenia pokazí kosačka?

Čítať ďalej »

Dlažbu na terasu položte na rektifikačné terče

Už dávno nebývame iba v našich domoch. Kto má možnosť, snaží sa svoje bývanie prepojiť s exteriérom. Kupujeme si byty s veľkými terasami, často skoro tak veľkými, ako je samotný byt. Na záhradách budujeme veľké prístrešky s dokonale vybavenou kuchyňou. Uprostred trávniku staviame odkryté terasy na exteriérové sedacie súpravy. Viete, ako na tieto plochy položiť správne dlažbu?

Čítať ďalej »

Záhradničenie nepodceňujte, či už sa jedná o vlastné suroviny alebo hobby

Zahradničeniu sa dnes venuje veľké percento obyvateľov. Pokiaľ bývate v panelovom byte, nič vám nebráni v tom, prenajať si malú záhradku. Nemusí ísť o obrovskú plochu, na ktorej bude okrem plochy aj chata. Také pozemky bývajú často veľmi drahé a ich návratnosť je takmer nulová. Ak dáte prednosť menším plochám čisto len na pestovanie, budete mať vlastné suroviny výrazne lacnejšie…

Čítať ďalej »

Čakajú nás posledné pekné jesenné dni na pokosenie záhrady

Tak ako jeseň rýchlo prišla, tak už aj odchádza. Ani sme sa nenazdali a už sa v obchodoch predávajú vianočné dekorácie, hoci je len začiatok novembra. Začiatok novembra nám však pripomína aj niečo iné. Pripomína nám, že sa nám kráti čas na upratanie našej záhrady. Každá záhrada sa potrebuje na zimu pripraviť tak, aby sa mohla v plnej kráse opäť prebudiť na jar.

Čítať ďalej »