Kategória: Záhrada

Priestor pre pestovanie ovocia, zeleniny, okrasných aj úžitkových kríkov, zväčša pozemok pri rodinnom dome.

Zeleninu môžete pestovať aj vo vedrách

Dôvodov, prečo sa rozhodnúť pestovať si pre seba zeleninu inak, ako tradičným spôsobom, môže byť niekoľko. Od nevhodnej pôdy, cez príliš zamokrený pozemok cez nedostatok plochy až po premnoženie škodcov, ktoré zeleninu zlikvidujú ešte skôr, ako uzrie slnko sveta. Vo všetkých týchto prípadoch môže prísť vhod pestovať si zeleninu vo vedrách. A má to ešte aj ďalšie výhody.

Čítať ďalej »

Príprava kosačky na sezónu

Príde apríl a tráva vyhúkne, povedal raz sused na záhrade a mal pravdu. A zrazu treba kosiť. Niekto každý týždeň okolo domu na „golfový trávnik“, niekto v sade dva razy za sezónu, iný zase niečo medzi tým. V záhrade ale bude aj inej práce celkom dosť, takže teraz je najvyšší čas pripraviť kosačky a krovinorezy, aby nám v sezóne dobre…

Čítať ďalej »

Automatické krmítko pre sliepky

Chovať pri rodinnom dome alebo na záhrade hydinu predstavuje pre mnohých ľudí strašiaka v podobe potreby pravidelného kŕmenia. Najmä ľudia zamestnaní cez deň si chov sliepok z tohto dôvodu nevedia predstaviť. Pritom riešenie je veľmi jednoduché a pre domáceho kutila ľahko a rýchlo realizovateľné. Doprajte sliepkam veľkoobjemové krmítko „za pár šupov“.

Čítať ďalej »

Automatická napájačka pre sliepky

Každý živočích potrebuje k svojmu životu vodu. Keď chováte svoje hospodárske zvieratá, ste zodpovedný za ich zdravotný stav a životnú pohodu. Veď len zdravé a spokojné zvieratá vám dávajú dobrý úžitok a dobrý pocit. Aby každodenná starostlivosť o čistú a čerstvú vodu nebola zbytočnou drinou, môžete vyrobiť automatickú napájačku. V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko a jednoducho vyrobiť napájačku…

Čítať ďalej »

Sliepky musia byť v suchu

Veľa začínajúcich chovateľov sliepok rieši, z akého materiálu podstaviť kurín a či má byť zateplený, nebodaj vyhrievaný. Pritom toto nie je vôbec dôležité. Pre dobrý zdravotný stav sliepok a teda aj pre úroveň znášky sú dôležité úplne iné parametre. Chyby v stavbe kurína sa ukážu najneskôr v daždivej jeseni.

Čítať ďalej »

Vyhrievanie napájačky pre sliepky v zime

Chovať sliepky v zime nie je úplne jednoduché. Kým samotným sliepkam zima, mráz ani sneh nevadí, voda v zime zamrzne a sliepky nemajú čo piť. A pri konzumovaní suchého krmiva, akým je obilie alebo granule, sliepky potrebujú veľa vody. Ako jednoducho zaistiť hydine pitnú vodu počas mrazivých zimných dní a nocí?

Čítať ďalej »

Ako postaviť terasu svojpomocne

Keď si chcete zväčšiť obytný priestor pri chatke, ideálne je postaviť si k nej krytú terasu. Môže slúžiť ako príjemný priestor pre raňajky pri východe slnka, miesto pre chutný obed celej rodiny aj večernú siestu s priateľmi. Strecha vás ochráni pres prudkým slnkom aj miernym dažďom. No dôležitejšia je dobre urobená podlaha.

Čítať ďalej »

Ľahká oprava pletivového plota

Jeseň je ideálny čas na kontrolu a opravu oplotenia. Jednak už nie je toľko práce okolo záhrady, jednak sa blíži čas, kedy sa lesná zver bude ťahať bližšie k záhradám, aby si v zime pochutila na mladých stromčekoch alebo spadanom ovocí pod stromami. A tiež už nerastie toľko tráva či nálety, ktoré by nám prácu na oprave oplotenia sťažovali.

Čítať ďalej »

Plot na zemných skrutkách sa ľahko presúva

Väčšina plotov oddeľuje susedné pozemky, alebo oddeľuje rozdielne využívané plochy, natrvalo. Teda do konca životnosti plota či skôr jeho pletiva. Ak však potrebujete niektoré plochy oddeliť len na ohraničený čas, povedzme obdobie niekoľkých rokov, vytvárať plot s betónovým základom vychádza ako zbytočná časová a finančná investícia. Pre takéto účely je ideálny plot na zemných skrutkách. Ľahko ho postavíte, ľahko ho…

Čítať ďalej »

Ako vplýva výsadba okolo plota na jeho funkčnosť

Oplotenie pozemku zohráva dôležitú úlohu v otázke bezpečnosti, súkromia, ale aj estetickosti. V rámci týchto aspektov môže plotu pomôcť aj výsadba okolo neho, pretože môže zlepšiť jeho funkčnosť. Na druhej strane si dávajte pozor, aby ste zvolili správne kroky pri výsadbe, pretože niektoré druhy rastlín môžu dokonca poškodiť pletivo na plote.

Čítať ďalej »