Kategória: Dielňa

Strojmi a nástrojmi vybavený pracovný priestor, slúžiaci na výrobu alebo opravu rôznych predmetov a zariadení.

Ako natrieť plechovú garáž?

Pri kúpe plechovej garáže si stavebník môže vybrať farbu z palety RAL alebo BTX alebo si môže plech natrieť sám. Na druhej strane, po niekoľkých rokoch používania môže aj solídne postavená garáž vyžadovať renováciu. Ako natrieť plechovú garáž? Prečítajte si praktické tipy.

Čítať ďalej »

Dobrá farba na železo

Či už si kovové konštrukcie zhotovujete sami alebo ich kupujete, aby ste predĺžili ich životnosť, potrebujú ochranný náter. A dobrý lak, lesklý alebo matný, zároveň zvýši estetickú hodnotu konštrukcií. Zábradlie, polička, regál alebo bránka do záhrady správne natreté vyzerajú skrátka lepšie. Akú farbu zvoliť na železné konštrukcie?

Čítať ďalej »

Úrazy nie sú náhoda

V zamestnaní bezpečnosť práce „strážia“ príslušné orgány a vypracované smernice. Pri voľnočasových aktivitách je všetko v našej „réžii“. Akýkoľvek koníček vyznávame, mali by sme dbať na svoje zdravie. Hobby robíme pre radosť, nie preto aby sme si ubližovali. Práve preto by sme mali byť pripravení, keď „niečo“ nevyjde.

Čítať ďalej »

Poznáte rozdiely medzi pracovnými okuliarmi? Tu je sprievodca výberom

Nebaví vás používať pri práci ochranné pracovné oblečenie a doplnky? Neriskujte! Niekedy stačí okamih a zmení sa vám celý život. Nikto z nás si nevie predstaviť, aké je prísť o končatiny alebo zrak či sluch a našťastie vieme nešťastiu zabrániť. I taká malá pracovná pomôcka, ako sú okuliare, vás môže deň čo deň spoľahlivo chrániť. Každá profesia si ale vyžaduje…

Čítať ďalej »

Vyrezávanie z dreva alebo spoznajte túto záľubu

Hobby alebo záľubu si človek môže nájsť svojím spôsobom na každom rohu. Akákoľvek činnosť sa môže stať koníčkom, ktorý budete nadovšetko milovať. Ak však neviete, čo by vás bavilo a máte pocit, že je váš voľný čas prázdny, skúste ho zaplniť. Hovoríte si, že ste vyskúšali všetky koníčky? Mýlite sa, ten, ktorý vám teraz predstavíme väčšina ľudí nepozná alebo im…

Čítať ďalej »

Upratujeme garáž alebo dielňu

Každý domáci majster má buď to vlastnú garáž alebo dielňu, kde rád tvorí. Ak chcete, aby vaše činnosti pri tvorbe trvali kratšiu dobu, mali by ste sa zamyslieť nad upratovaním. Ak si myslíte, že upratovanie je vo vašom prípade zbytočné, hlboko sa mýlite. Uprataná garáž alebo dielňa dodá vašej práci istý poriadok a vy tak následne počas kratšieho času zvládnete…

Čítať ďalej »

Kvalitné pracovné oblečenie a obuv pre všetkých zamestnancov

Povinnosťou každého zamestnávateľa podnikajúceho v priemyselnom odvetví je zabezpečiť pre všetkých zamestnancov kvalitné oblečenie a obuv. Väčšina slovenských podnikateľov ale ignoruje predpisy a snaží sa nakupovať lacné oblečenie a obuv ušitú v krajinách tretieho sveta, pričom si neuvedomujú riziko, ktoré sa spája s oblečením a obuvou vyrobenými v takýchto krajinách.

Čítať ďalej »

Založenie úspešnej firmy na vidieku

Nie všetci môžu bývať v Bratislave a nie všetci tam chcú pracovať. Možno dávate prednosť zdravému vzduchu, možno chcete pre svoju rodinu kvalitné potraviny a možno len máte radšej vidiek a dávate prednosť pokoju pred ruchom veľkého mesta. Ako potom riešiť zdroj príjmov inak, ako podnikaním? Využite možnosti lokality a pritom majte sídlo firmy v Bratislave!

Čítať ďalej »