Kategória: Dielňa

Strojmi a nástrojmi vybavený pracovný priestor, slúžiaci na výrobu alebo opravu rôznych predmetov a zariadení.

Kvalitné pracovné oblečenie a obuv pre všetkých zamestnancov

Povinnosťou každého zamestnávateľa podnikajúceho v priemyselnom odvetví je zabezpečiť pre všetkých zamestnancov kvalitné oblečenie a obuv. Väčšina slovenských podnikateľov ale ignoruje predpisy a snaží sa nakupovať lacné oblečenie a obuv ušitú v krajinách tretieho sveta, pričom si neuvedomujú riziko, ktoré sa spája s oblečením a obuvou vyrobenými v takýchto krajinách.

Čítať ďalej »

Založenie úspešnej firmy na vidieku

Nie všetci môžu bývať v Bratislave a nie všetci tam chcú pracovať. Možno dávate prednosť zdravému vzduchu, možno chcete pre svoju rodinu kvalitné potraviny a možno len máte radšej vidiek a dávate prednosť pokoju pred ruchom veľkého mesta. Ako potom riešiť zdroj príjmov inak, ako podnikaním? Využite možnosti lokality a pritom majte sídlo firmy v Bratislave!

Čítať ďalej »

Spoje hranolov preplátovaním v domácej dielni

Dnes je moderné spájať drevené hranoly a dosky kovovými uholníkmi a inými spojkami za pomoci vrutov. Keď však chcete postaviť stabilnú a odolnú drevenú konštrukciu, vyplatí sa použiť niektoré overené postupy. Medzi také patrí aj preplátovanie hranolov. Na takýto spoj nepotrebujete nijaké špeciálne nástroje ani veľkú dielňu, postačí vám ručná okružná píla, mafl alebo kocúr, ak chcete. Ukážeme si, ako…

Čítať ďalej »

Pracovný stolík z drevenej palety

Malý stolík na presádzanie kvetov, alebo stolík do dielne či stolček ku grilu do záhrady. Tak ako regálov ani stolíkov nie je nikdy dosť. Domáci majster nemusí zakaždým nakupovať v obchode, dokáže si záhradný nábytok alebo pracovný stolík vyrobiť vlastnými rukami. Napríklad z jednorazovej malej drevenej palety. Tu je návod.

Čítať ďalej »

Ako jednoducho založiť firmu

Je veľkou výhodou, keď je práca, ktorou sa živíme, naším koníčkom. No mnohí to šťastie nemajú. Svoju rodinu ale musia nejako živiť, aj keď je často vyslobodením prísť o zamestnanie, ktoré nás nebaví. Vtedy často prídeme na to, že to, čo nás baví ako koníček, nám môže zarobiť aj peniaze. Keď však naša pomoc kamarátom prekročí určité medze a doma…

Čítať ďalej »

Vysávač v domácej dielni

Aj vo svojej domácej dielni musíme občas upratať. Inak by nás zvyšky materiálu aj prach zavalili. Práve pre množstvo prachu a drobných nečistôt nie je zametanie práve najlepším spôsobom udržiavania poriadku. Oveľa účinnejším spôsobom je vysávanie. Ale kupovať do domácej dielne bežný vysávač do domácnosti je jednak drahé, jednak nepraktické. Existujú oveľa praktickejšie riešenia.

Čítať ďalej »
vidla

Manipulácia s materiálom vie byť nebezpečná

Ak pracujete v sklade alebo nebodaj jeden vlastníte, určite dobre viete, že skôr, ako vôbec priestory zariadite, musíte zabezpečiť, aby ani jedna súčasť skladu neohrozovala zdravie zamestnancov. Samozrejmosťou pre vás bude BOZP, kúpa najkvalitnejšieho zariadenia a prijímanie dostatočne kvalifikovaných a skúsených zamestnancov.

Čítať ďalej »

Náradie z Lidlu – oplatí sa?

Keď sa rozhodujete vybudovať alebo rozšíriť svoju domácu dielňu, máte na výber niekoľko možností, kde si zakúpiť potrebné náradie a strojné vybavenie. Buď si kúpite kvalitné profesionálne náradie u špecializovaných dodávateľov za vysoké ceny alebo si zvolíte lacné náradie predávané prevážne pod značkou hobbymarketu. Alebo ho nakúpite v akciách siete Lidl. Aké je vlastne náradie z Lidlu?

Čítať ďalej »