Kategória: Hobby

Hobby je činnosť, ktorú vykonávame ako záľubu, svoj koníček.

Hľadajte s rodinou kešky

Geocaching je druh činnosti, ktorá spočíva v hľadaní kešiek. Svojím spôsobom sa tomu dá venovať celoročne, a to bez obmedzenia veku. Pokiaľ teda nemáte doteraz žiadny spoločný koníček, môže to byť práve táto činnosť. Uvidíte, že vás to nadchne. Okrem hľadania kešiek budete robiť aj pre svoje zdravie pozitívnu vec. Zaujíma vás, prečo? Hlavným dôvodom sú prechádzky, pretože kešky sú…

Čítať ďalej »

Vyberte si detektor kovov a nájdite v ňom svoj koníček

Hľadanie kovov môže byť zaujímavým koníčkom, podobne, ako napríklad maľovanie alebo kúzlenie. Pokiaľ s ním však začínate, mali by ste sa najskôr dozvedieť aspoň základné informácie, a to prevažne z oblasti, pre aký detektor sa rozhodnúť. Od toho totiž závisí celá činnosť. Ako začiatočník sa nemusíte ničoho obávať, stačí vám základné vybavenie, ktoré nestojí príliš veľa finančných prostriedkov.

Čítať ďalej »

Nájdite si čas na záľuby

Na svoje koníčky by ste mali mať bezpochyby čas. Budeme sa vám snažiť poradiť, ako si ho urobiť a v prípade, že máte čas, ale neboli ste schopní si vybrať zaujímavý koníček, radi vám odkryjeme skvelé tipy na najobľúbenejšie záľuby, ktoré sú určené pre všetkých. Častým problémom však väčšinou býva dostatok voľného času, nie výber koníčkov. Aj s tým môžete…

Čítať ďalej »

Kúzlenie je hobby ako každé iné, neveríte?

Máte radi neobvyklé koníčky a stojíte o to ich vyskúšať? Potom sa môžete pustiť napríklad do kúzlenia. Je pravdou, že začiatky nebudú vôbec jednoduché, pokiaľ to však nevzdáte, môžete v budúcnosti so svojimi kúzlami vystupovať. Poďte sa s nami pozrieť na neobvyklý koníček, ktorý môže baviť nejedného z vás.

Čítať ďalej »

Tranzistor – fakty o histórii a rozdelenie

Tranzistor predstavuje polovodičovú súčiastku, ktorá sa inak nazýva aj polovodičová trióda. Omnoho viac sa však využíva klasický názov tranzistor. Táto súčiastka sa väčšinou používa ako zosilňovač, spínač, stabilizátor alebo modulátor elektrického napätia, či prúdu. Čo sa týka samotného názvu, vymyslel ho John. R. Pierce a ide o skratku zo slov transconductance alebo tranfer, čo znamená prenos a resistor.

Čítať ďalej »

Aj kempovať môžete ako v bavlnke

Vyraziť na dovolenku len tak, spať na ľubovoľnom mieste a jedlo riešiť až na mieste je skôr pre odolného muža. Jemné ženy majú rady istotu strechy nad hlavou, rezervovanej dopredu a jedlo podľa seba, najlepšie zo svojich hrncov. Ako to skĺbiť dohromady a zachovať pokoj v rodine? Vyrazte na dovolenku s karavanom.

Čítať ďalej »