Kategória: Hobby

Hobby je činnosť, ktorú vykonávame ako záľubu, svoj koníček.

Nájdite si čas na záľuby

Na svoje koníčky by ste mali mať bezpochyby čas. Budeme sa vám snažiť poradiť, ako si ho urobiť a v prípade, že máte čas, ale neboli ste schopní si vybrať zaujímavý koníček, radi vám odkryjeme skvelé tipy na najobľúbenejšie záľuby, ktoré sú určené pre všetkých. Častým problémom však väčšinou býva dostatok voľného času, nie výber koníčkov. Aj s tým môžete…

Čítať ďalej »

Kúzlenie je hobby ako každé iné, neveríte?

Máte radi neobvyklé koníčky a stojíte o to ich vyskúšať? Potom sa môžete pustiť napríklad do kúzlenia. Je pravdou, že začiatky nebudú vôbec jednoduché, pokiaľ to však nevzdáte, môžete v budúcnosti so svojimi kúzlami vystupovať. Poďte sa s nami pozrieť na neobvyklý koníček, ktorý môže baviť nejedného z vás.

Čítať ďalej »

Tranzistor – fakty o histórii a rozdelenie

Tranzistor predstavuje polovodičovú súčiastku, ktorá sa inak nazýva aj polovodičová trióda. Omnoho viac sa však využíva klasický názov tranzistor. Táto súčiastka sa väčšinou používa ako zosilňovač, spínač, stabilizátor alebo modulátor elektrického napätia, či prúdu. Čo sa týka samotného názvu, vymyslel ho John. R. Pierce a ide o skratku zo slov transconductance alebo tranfer, čo znamená prenos a resistor.

Čítať ďalej »

Aj kempovať môžete ako v bavlnke

Vyraziť na dovolenku len tak, spať na ľubovoľnom mieste a jedlo riešiť až na mieste je skôr pre odolného muža. Jemné ženy majú rady istotu strechy nad hlavou, rezervovanej dopredu a jedlo podľa seba, najlepšie zo svojich hrncov. Ako to skĺbiť dohromady a zachovať pokoj v rodine? Vyrazte na dovolenku s karavanom.

Čítať ďalej »

Zimné športové aktivity, ktoré si nevyžadujú vysokú investíciu

Zaručene budete s nami súhlasiť, ak povieme, že šport je častokrát koníček, ktorý si vyžaduje finančnú investíciu. Športová výbava, pomôcky, oblečenie- to všetko si vyžaduje obetovať určitú časť nášho rozpočtu. Musíte ale zároveň súhlasiť i s tvrdením, že do športu sa investovať oplatí! V zime však možno robiť aj množstvo športových aktivít, ktoré si nepýtajú až tak veľkú investíciu do…

Čítať ďalej »

Geocaching – poďme hľadat poklady!

Geocaching je v súčasnej dobe známym pojmom a pravdepodobne každý vie alebo aspoň tuší, o čom je reč. Je to hra, koníček a pre niekoho aj spôsob života, pretože „keškám“ podriaďuje svoj voľný čas, plánuje podľa nich výlety a nezriedka hrajú dôležitú úlohu pri výbere dovolenky.

Čítať ďalej »