web analytics
24 hodín Le Mans

90. ročník 24 hodín Le Mans

Už tento víkend sa koná 90. ročník tohto azda najťažšieho preteku automobilov a zrejme žiadny fanúšik automobilového športu si ho nenechá ujsť. Tradične pretek štartuje v sobotu 22. júna o pätnástej hodine. Traťou pri francúzskom meste Le Mans sa bude preháňať špička automobilovej techniky a jazdcov, aby v najdlhšom vytrvalostnom preteku opäť pokorili nové hranice.

Kto nevycestoval do Francúzska, aby tam strávil týždeň v blízkosti športových špeciálov a atrakcií pri okruhu, môže sledovať takmer celý pretek na satelitnom televíznom kanále Eurosport 1. Tento športový kanál prenáša už od začiatku týždňa z LeMans aj priebeh tréningov a kvalifikácií, takže motoristickí fanúšikovia si prišli iste na svoje. Okrem favoritov pretekov v najvyššej triede LMP1, teda Audi a Toyota, majú možnosť televízni diváci zo zasvätených komentárov dvoch moderátorov preteku sa dozvedieť mnohé detaily a zákulisní informácie aj o ostatných značkách, súťažiacich v tomto ročníku pretekov 24 hodín Le Mans.

V priamom prenose tak budete mať možnosť v sobotu popoludní, večer aj v noci a potom v nedeľu nadránom (asi najťažšia časť tohto preteku) až do cieľa o 15. hodine sledovať aj vozidlá ostatných značiek, medzi ktorými k favoritom patrí Nissan, Chevrolet, mnoho Ferrari či Lotus.

Ale 24 hodín Le Mans nie sú len preteky závodných automobilov. V týždni pred štartom vytrvalostného preteku majú totiž diváci prítomní na okruhu sledovať množstvo doprovodného programu, medzi ktorými nechýbajú exhibície minulých víťazov či preteky už historických závodných špeciálov.

Podrobný prehľad programu priamo v dejisku vytrvalostného preteku v Le Mans nájdete na oficiálnej stránke. Priamy prenos cez internet je na stránke http://www.lemans-tv.com/

.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.