web analytics

Ako oživiť váš byt

Pripadá vám, že váš byt je nejaký nedokončený, alebo vám v ňom proste niečo chýba? Skúste si ho poriadne dozdobiť, tak, aby vám robil každý deň radosť. Budete potrebovať iba pár vecí a váš byt bude naozaj čarovný. Môžete sa rozhodnúť z niekoľkých štýlov, avšak záleží tiež na nábytku a všetkom, čo už v byte máte. Rozhodne je tiež dôležité, aby ste sa dohovorili s ostatnými v domácnosti. Nemôžete si byt vyzdobiť podľa seba a nedať ostatným členom ani vedieť. Skrátka s tým musia všetci súhlasiť.

Prírodné ozdoby do bytu

Prírodné ozdoby si môžete zakúpiť skoro v každom obchode. Avšak nikdy neviete, z čoho sú vyrobené. Najlepšie bude, keď si prírodné ozdoby vyrobíte sami. Jedine tak budete vedieť, či nie je niečo z poškodeného dreva či iných nekvalitných pomôcok. Viete, aké ozdoby si môžete vyrobiť sami doma?

Prvým výrobkom bude ozdoba z mušlí a dreva. Do drievka navŕtame pár malých dier, do ktorých namotáte prírodný povrázok. Na konci urobíte uzlík, tak aby sa povrázok z drievka nevyvliekol. Mušle, ktoré ste si nazbierali na dovolenke, nalepíte na povrázok, najlepšie tavnou pištoľou. Následne na drievka navŕtajte diery z kraja, ktorými prevlečiete povrázok na zavesenie. Nakoniec už len stačí si výrobok zavesiť na stenu.

Vetvičky do vázy.

Ďalšou veľmi jednoduchou ozdobou sú vetvičky. Stačí si v prírode nazbierať vetvičky, ktoré narežete tak, aby boli rovnako dlhé, a dáte do vázy. Tú potom postavíte niekam do rohu. Vetvičky môžete tiež prestriekať na bielu farbu. To už však bude na vašom vkuse.

Ďalšou prírodnou dekoráciou sú izbové kvetiny. Kúpiť si môžete orchideu, kaktusy či napríklad gerberu. Skúsiť si tiež môžete zasadiť napríklad kávu, mango či citrón. Uvidíte, či sa vám podarí niečo vypestovať priamo zo semienka. Určite vás to poteší.

Umelé, ale napriek tomu krásne dekorácie do bytu

Umelé dekorácie si môžete zakúpiť v obchodoch. Na výber je toho veľa. Napríklad nápisy HOME či FAMILY. Krásne dekorácie sú aj umelé tulipány. Možno si hovoríte, že umelé kvety nie sú pekné. Videli ste však už niekde umelé tulipány? Vyzerajú naozaj nádherne a človek ani nespozná, že sú umelé. Dať si ich môžete do vázy na miesto, kde nie je dostatok svetla a normálnym kvetinám by sa tam nedarilo. Uvidíte, že to dané miesto oživí.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.