web analytics

Fotky so skutočnou emóciou: Ako fotiť momentky?

Momentky, ktoré zachytávajú ľudí v priebehu rôznych akcií, sú výzvou aj pre skúsených fotografov. Zachytiť „ten okamih“, ktorý vyvolá aj u diváka požadovanú emóciu, nie je vždy najjednoduchšie.

Čo je živá fotografia?

Živá fotografia, nazývaná tiež momentka, vám pomôže zachytiť čaro jedného okamihu. Momentky môžeme tiež označiť za vizuálny denník života. Umožňujú totiž vidieť svet a ľudí v celej svojej rozmanitosti. Živé fotografie sa snažia čo najlepším spôsobom zachytiť realitu.

Naučte sa od ľudí vo vašom okolí

Každý človek sa denne venuje desiatkám aktivít. Reportážne fotografie si preto môžete nacvičiť na známych, ktorých budete pozorovať pri práci. O to lepšie, ak je medzi vašimi známymi človek, ktorý pracuje manuálne.

Zrkadlovku nepúšťajte z ruky

Berte si svoj fotoaparát všade so sebou. Noste ho na rodinné oslavy, firemné akcie, na grilovačky s priateľmi. Poznajte svoje foto príslušenstvo a naučte sa pracovať s kompozíciou fotografie. Keď zvládnete základy fotenia, potom vám už stačí len čakať na perfektný moment a stlačiť spúšť.

Začnite fotiť cudzincov a prekonajte svoje zábrany

Môže sa stať, že v kruhu známych padnete do svojej komfortnej zóny, z ktorej sa len ťažko vymaníte. Ak ste teda už ovládli umenie živej fotografie na dostatočnej úrovni, môžete vyraziť do ulíc.

Určite nezačínajte na miestach, kde sa môžete dostať do problémov – nevhodné sú detské ihriská či demonštrácie a ďalšie situácie pretekajúce emóciami. Vyskúšajte niečo pokojnejšie – kultúrne a spoločenské akcie. Navštíviť môžete tiež hudobný alebo iný festival. Zájdite do mesta, ktoré je známe vďaka folklórnym udalostiam a ľudovým zvykom. Ak máte možnosť, vyskúšajte si aj fotenie svadby. Skvelou voľbou sú aj obľúbené turistické destinácie, kde nikoho neprekvapí, ak vytiahnete fotoaparát a začnete fotiť krajinu a ľudí vo vašom okolí.

Zrkadlovky pre začiatočníkov aj pre pokročilých fotografov nájdete na e-shope AQT.sk. Navštívte e-shop a zadovážte si aj vhodné foto príslušenstvo za prijateľné ceny, vďaka ktorému budú vaše fotky kvalitnejšie a originálnejšie.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.