web analytics

Ako ušetriť pri nabíjaní mobilov?

Podľa štatistík je mobilov viac, ako ľudí v republike. Takže sa ľahko môže stať, že sa u vás stretnú váš mobil, manželkin, dieťaťa a jeden, možno dva, služobné mobily. A s nimi aj ich nabíjačky. V prípade, že vlastníte smartphony, sú nabíjačky veľmi dôležité, keďže pri intenzívnom využívaní aj dátových prenosov alebo wifi či Bluetoth vydrží ich batéria sotva deň. Klasické mobily sú na tom s výdržou podstatne lepšie, no bez nabíjačky sa nezaobídete. No a nabíjačka sa zas nezaobíde bez elektriny.

No a sme pri koreni veci. Hoci nabíjačky malú celkom malý príkon, keď si zrátate, ako často nabíjate všetky tie telefóny a koľko času je to spolu, tak aj tak prídete k celkom slušnému účtu za elektrinu. No to nie je všetko. Ak v rámci pohodlnosti nabíjačky nevyťahujete zo zásuvky, len vždy pripojíte a odpojíte mobil, tak takáto nevyužitá nabíjačka tiež „žerie“ prúd. Síce len niekoľko wattov, ale zato stále.

Čo teda s tým?
Vyberajte po skončení nabíjania mobilov nabíjačky zo zásuviek. Ušetríte ročne pár eur. Môžete ísť na pivo alebo na zmrzlinu. No najviac by ste ušetrili, keby ste nabíjačky prestali používať úplne. Teda doma. Alebo vám v práci dávajú príplatky za používanie svojej elektriny na nabíjanie služobného mobilu?

Zoberte nabíjačku do práce. Ak pracujete v kancelárii, nemáte problém s nabíjaním. Dostali ste k mobilu aj nabíjačku do auta? Využívajte ju. Alebo nabíjate, ak to váš mobil dovoľuje, USB káblom z počítača. Lebo ako sa hovorí, babka k babce a budú kapce.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.