web analytics

Hľadajte s rodinou kešky

Geocaching je druh činnosti, ktorá spočíva v hľadaní kešiek. Svojím spôsobom sa tomu dá venovať celoročne, a to bez obmedzenia veku. Ak teda nemáte doposiaľ žiadny spoločný koníček, môže to byť práve táto činnosť. Uvidíte, že vás to nadchne. Okrem hľadania kešiek budete robiť aj pre svoje zdravie pozitívnu vec. Zaujíma vás, prečo? Hlavným dôvodom sú prechádzky, pretože cache sú rôzne rozmiestnené po celej republike.

Geocaching alebo hľadania kešiek

V prvom rade by ste deťom mali vysvetliť, nech pri hľadaní kešiek nepočítajú s tým, že v nej nájdu zlatý poklad. Väčšinou sa totiž jedná o malé drobnosti, medzi ktoré patria napríklad odznaky alebo hračky. U hračiek sa však zastavme. Rozhodne nepôjde o produkty za niekoľko stoviek eur. Z hračiek môžete v keškách nájsť napríklad malé plyšové zvieratko na kľúče. Ide len o to, aby ste sa na danom mieste podpísali, že ste tam boli.

Ak nie ste v hľadaní kešiek zbehlí a neviete, kde sa máte podpísať, nemusíte sa ničoho obávať. U vami nájdeného bodu sa zakaždým bude nachádzať kniha, ktorá slúži na podpisy návštev. Nemajte obavy z toho, že by ste ju prehliadli, je ďaleko väčšia ako samotná keška. S ňou môžete mať občas nemalé ťažkosti. Cache bývajú niekedy zakopané na ťažkých miestach a ich hľadanie sa tak môže predĺžiť.

Ako prebieha hľadanie kešiek?

Teraz sa poďme spoločne pozrieť na hľadanie jednotlivých kešiek. Je pochopiteľné, že nebudete chodiť z jedného lesa do druhého a každý centimeter prehľadávať. Takto by sa vám cache nikdy nepodarilo nájsť. Okrem iného nie vždy musí ísť o miesto v lese, ako si väčšina ľudí myslí. Môže ísť o dediny alebo dokonca mesto. V nich sa cache môžu nachádzať v parkoch alebo v pokojnej lokalite. Samozrejme nepočítajte s tým, že sa cache budú objavovať na príliš rušných miestach. Vziať by ich totiž v takomto prípade mohol prakticky ktokoľvek.

Cache sa hľadajú pomocou aplikácie, ktorá slúži ako GPS navigácia. Akonáhle budete blízko cache, spoznáte to v aplikácii podľa istých parametrov. Následne sa stačí len lepšie obzerať okolo seba, aby ste ju našli ako prvý. V momente, kedy budete mať pocit, že hľadáte príliš dlho a našli ste len návštevnú knihu, ale cache nie, najskôr ju vzal niekto pred vami a miesto sa ešte nestihlo aktualizovať.

V lesoch sú najväčšie šance

Vráťme sa späť k lesom, pretože tu je šanca niečo väčšia. Existujú typy ľudí, ktorí sa tomuto odboru venujú už nejakú dobu. Dokážu tak najprv vyhľadať obľúbené miesto a až potom zapnúť už spomínanú aplikáciu, ktorá im pomôže v hľadaní jednotlivých kešiek. Samozrejme to tak môžete urobiť aj vy a nájsť si zaujímavé miesta na prechádzke, kde spojíte užitočné so zábavou.

Hľadanie kešiek tak môže byť skvelým výletom a stráveným časom v rodinnom kruhu. Vziať so sebou môžete ešte ďalších ľudí. Nikto vám nebude zakazovať počet osôb, to je čisto len na vás. Ak chcete zažiť väčšiu zábavu, oslovte aj vzdialenejšiu rodinu a vyrazte si napríklad v desiatich ľuďoch objavovať slovenské miesta. V polovici výletu si môžete zájsť na obed do vybranej reštaurácie a potom pokračovať s objavovaním kešiek.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.