web analytics

Ako vybrať správne outdoorové topánky?

Ak často chodíte do horských oblastí, na dlhé turistické výlety, alebo proste len na prechádzky, mali by ste si pre takéto príležitosti zaobstarať aj vhodnú obuv. Ak si dáte na nohy klasické tenisky, ktoré nosíte napríklad do práce, alebo botasky, ktoré sú zase vhodné skôr na športovanie, budú vás po návrate bolieť nohy. V nasledujúcich riadkoch vám preto prezradíme, ako vybrať outdoorové topánky, s ktorými zvládnete akýkoľvek výlet v teréne.

Predtým, než si vôbec nejaké topánky kúpite, mali by ste si ujasniť, do ako náročného terénu ich potrebujete. Rovnako tak zohľadnite aj svoju hmotnosť, pretože je rozdiel kupovať outdoorové topánky pre človeka so 70 kilogramami a 120 kilogramov.

Čím horší terén, tým pevnejšiu obuv potrebujete

Dávajte si pozor na niekoľko dôležitých parametrov, ako sú membrána, švy, ale aj odolnosť proti vode a podobne. Zamerajte sa aj na výrobný materiál, pretože sa používajú kože, kože s membránou a syntetické materiály či textílie.

Veľmi trvanlivý materiál je koža, ktorá je tiež odolná voči vode a mechanickému poškodeniu. Dôležité je starostlivo sa o ňu starať, lebo potom vydrží outdoorové topánky naozaj dlho. Priedušnosť u takých topánok je horšia, a preto si nechajte záležať na tom, aby vám topánky po výlete dokonale vyschli.

Ďalšou alternatívou je koža s membránou, ktorá je nepremokavá. A ešte sa ponúkajú topánky zo syntetických materiálov či textílie, ktoré sú síce ľahké, majú celkom dobrú mechanickú odolnosť, no proti vode vás príliš neochránia.

Kde kúpiť outdoorové topánky?

Ak hľadáte obchod, kde si kúpite outdoorové topánky za atraktívne ceny vo veľmi dobrej kvalite, pozrite sa do e-shopu ROZLOMITY SPORT, ktorý má pobočku v Košiciach. Vyskúšate si tak priamo v kamennej predajni topánky, a tak rýchlo zistíte, či vám perfektne sadnúť. Tak neváhajte a vyrazte do jedného z najobľúbenejších obchodov so športovými potrebami.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.