web analytics

Ochrana pri manuálnej práci

Každý jeden z nás by si mal dávať väčší pozor pri manuálnej práci. Denne sa dočítate o množstve pracovných úrazov, ktoré by sa nemuseli stať, keby si ľudia dávali pozor a dbali o svoje zdravie o trošku viac. Čo všetko by vám teda nemalo chýbať pri manuálnej práci?

Pracovné rukavice

Akonáhle sa uchýlite do svojej dielne alebo pracujete vo firme, kde treba vykonávať manuálnu prácu, je pre vás povinnosťou mať na sebe nepriepustné pracovné rukavice vyrobené len z tých najlepších materiálov. Slovenské firmy vyrábajú tieto typy rukavíc: celokožené, bavlnené nylonové,polovrstvené, polomáčané bavlnené, polomáčané nylonové a mnohé ďalšie. Jedným z vynikajúcich výrobcov pracovných rukavíc je práve firma Elstrote.

monterkove-pracovne-nohavice-4v1-emerton-summer-bezovo-cierne

Montérky

Okrem ochrany na ruky by ste nemali zabúdať aj na ochranu nôh. Nohy vám vynikajúco chránia montérky vyrobené len z toho najkvalitnejšieho materiálu. Elstrote vám dáva na výber medzi zateplenými montérkami, trojštvrťovými nohavicami a kombinézami. Dokonca predáva odolné odevy voči kyseline a plameňom. Ak vám nevyhovujú klasické veľkosti montérok, dajte si ich ušiť na mieru. Určite to vás to nebude stáť veľa.

Pri akejkoľvek manuálnej práci, kde hrozí riziko úrazu, by ste mali mať všetky ochranné prostriedky pri sebe. Akékoľvek zanedbanie ochrany vás môže výjsť draho. Myslite na to, že zdravie si treba chrániť a práve preto je potrebné robiť maximum pre to, aby ste si zohnali najlepšie a najspoľahlivejšie ochranné prostriedky.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.