web analytics

Partner na celý život

Stres nazhromaždený pri práci najlepšie odbúrame pri činnosti, ktorá nás baví. Pri hobby nás nemusí zaujímať efektívnosť a výkonnosť, stačí, že nám to prináša radosť a potešenie. A naša radosť môže byť znásobená, keď ju zdieľame spolu s človekom, na ktorom nám najviac záleží a ktorému záleží na nás.

V práci si kolegov nevyberáme, je to vec manažmentu firmy, ako zostaví kolektív podľa cieľov, ktoré pred spoločnosťou stoja. Zato pri športových aktivitách sami určujeme, s kým sa stretávame, s kým sa priatelíme. Kto s nami sedí v člne na vode, s kým jazdíme v malom pelotóne na bicykli, s kým si zahráme futbal alebo chodíme na turistické výšľapy.

Preto azda nikoho neprekvapí, keď sa v partii takýchto nadšencov pre spoločný koníček vytvoria úzke vzťahy a vznikajú partnerstvá. Mladý muž sa oveľa skôr zahľadí do fešandy, ktorá rovnako bravúrne zvláda aktivity, ako on a o ktorej vie, že sa na ňu môže spoľahnúť. Však čo môže byť väčším dôkazom dôveryhodnosti a spoľahlivosti, ako byť naviazaní na jednom lane počas spoločného výstupu na štít?

Nečudo, že nejeden športovec predloží svojej vyvolenej nekonvenčne ponuku na spoločný život a predstaví svadobné obrúčky práve pri spoločnom koníčku a vyberie si ju z partie ľudí, s ktorými trávi voľný čas.

Pri tancovaní alebo na káve nedokážete odhadnúť povahu druhého človeka a rozhodnúť sa, či je to ten pravý partner na celý život. Vo vypätých situáciách, pri podávaní výkonov na hranici schopností sa charakter každého človeka ukáže oveľa skôr a preto pri spoločnom hobby v partii lepšie spoznáte pravú podstatu každého človeka, vrátane svojej potenciálnej životnej partnerky. Navyše môžete rátať s tým, že keď vás zväzok spečatia napríklad svadobné obrúčky z bieleho zlata, aj počas manželstva budete mať nie len spoločné zážitky, na ktoré budete spomínať, ale stále budete tráviť spoločne veľa času, aj keď pracovné povinnosti a starostlivosť o novú rodinu vám bude uberať veľa síl.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.