Kategória: Auto

Dopravný prostriedok, poháňaný spaľovacím motorom, slúžiaci na dopravu jednotlivcov alebo nákladov po pozemných komunikáciách.

Ako si skrášliť svoje auto?

Auto je pre mnohých ľudí akousi druhou láskou, a tak je pre nich pochopiteľne dôležité, aby vyzeralo čo najlepšie. Preto do neho a rôznych autodoplnkov neváhajú pravidelne investovať desiatky až stovky eur mesačne. My, sme sa dnes pozreli na to, akým spôsobom si môžete svoje auto skrášliť aj vy.

Čítať ďalej »

Automechanici vás môžu klamať

Pokiaľ nepatríte medzi automechanikov alebo automobilových nadšencov, ktorí si vlastné autá opravujú sami, potom vám nezostáva nič iné ako sa spoľahnúť na automechanikov. Jedná sa o profesiu, u ktorej sa človek venuje opravám automobilov. U ľudí je teda taký človek považovaný za odborníka. Vedeli ste však, že aj taký odborník vás môže oklamať? V prípade, že vás nenapadá na čom,…

Čítať ďalej »

Autu pristanú zimné pneumatiky

Prvý tohoročný napadnutý sneh hádam presvedčil aj tých posledných váhavých motoristov, že je treba prezuť auto na zimné pneumatiky. Hoci tieto nie sú navrhnuté len do snehu, ale aj do zimy. Teda aj v suchom mraze majú svoje opodstatnenie. Správne obutie je dôležité najmä vtedy, keď jazdíte autom každý deň.

Čítať ďalej »

Kvalitné autodoplnky pre všetky autá

Pomaly prichádza zima a viacero vodičov už prezúva letné pneumatiky na tie zimné. V niektorých krajinách nie je prezúvanie zimných pneumatík povinné, v iných máme zase termínovo dané prezúvanie. Aby sme ale zvládli zimu bez zbytočných problémov, odporúčame vám prekontrolovať si, či má vaše auto všetky potrebné autodoplnky.

Čítať ďalej »

5 pravidiel správneho uskladnenia pneumatík

Každý majiteľ vozidla vie, že pravidelná údržba a prevencia dokážu ušetriť nemalé peniaze. Neoddeliteľnou súčasťou optimálnej starostlivosti je aj dodržiavanie pravidiel uskladnenia pneumatík. Spôsob a prostredie uskladnenia pneumatík má zásadný vplyv na ich životnosť aj jazdné vlastnosti. Viete, ako uskladniť pneumatiky, aby ste im nechtiac neskrátili životnosť?

Čítať ďalej »