web analytics

3 tipy, ktoré využijete pri zariaďovaní kuchyne

Ktorú kuchyňu máte najradšej? Otázkou však nesmerujeme ani tak na druh ponúkaného jedla ako skôr na typ kuchyne. Ste zástancom menších kuchýň, alebo dávate prednosť moderným trendom? Bez ohľadu na to či preferujete rustikálnejší výraz alebo progresívnu povahu kuchynského zariadenia, na tieto veci by ste pri zostavovaní kuchyne rozhodne mali myslieť.

Vychádzajte z reality

Prvé myšlienky pred zariaďovaním kuchyne by mali smerovať k možnostiam, ktoré máte, a to finančným aj priestorovým. Kuchyňu koncipujte aj podľa prívodov vody, elektriny i plynu. Doporučujeme nestavať na sporáku v rohu. Bude vám chýbať pracovný priestor a ani steny nebudú po varení zrovna oplývať čistotou. Oveľa lepšou variantou je rohová skrinka. Pamätajte na to, že šetriť sa veľmi neoplatí – čo ušetríte pri prvotnej investícii sa vám neskôr môže „vrátiť“ na opravách.

MOB_4205_DARK_LATTE_BIS_240_KUCHYNA

Kuchynská linka

Je to práve kuchynská linka, ktorá pri vstupe do kuchyne pripúta váš pohľad. Pri jej výbere skontrolujte prevedenie a kvalitu spojov. Tie by mali byť pevné a aj na pohľad by ste nemali pochybovať o ich funkčnosti. Kontaktné plochy a spoje by mali byť rovné a správne do seba zapadať, presahy alebo nerovnosti nie sú prípustné. Prvotriedne kuchynské linky by mali v sebe rovnako dobre spájať funkčnosť aj estetické prvky. Zvážte preto aj usporiadanie zásuviek, smer ich otvárania a vzhľadom na odlišnú znášanlivosť teplôt aj materiál, z ktorého by mala linka byť vyhotovená.

Spotrebiče

Vzhľad a funkčnosť kuchyne zrkadlí aj prítomnosť spotrebičov. Veľmi dobre udržiavateľné a výkonné sú varné dosky, ku ktorým patrí digestor. Rozhodujte sa podľa jeho výkonu a miery hluku. Tak isto chladničky sú neodmysliteľnou súčasťou kuchýň. Tu zvažujte, či pôjdete do samostatne stojacej alebo zabudovanej. V prvom prípade stratíte na objeme chladničky, oku však ulahodí ucelený výraz kuchyne. Umývačka riadu nie je u každého samozrejmosťou, no ak si kuchyňu bez nej neviete predstaviť, umiestnite umývačku v priestore blízko drezu.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.