web analytics

Dobré mäsko na grile

Slnečné počasie vonku pripomína blížiace sa leto a láka tráviť čas vonku. Či už v záhrade alebo len tak, urobiť si piknik v prírode. A keď už trávite čas s rodinou v prírode, čo tak si v prírode pripraviť aj chutné jedlo? Dostupné grily na drevené uhlie dovoľujú ľahkú prípravu pokrmov a grilovanie sa môže stať spoločnou a zábavnou rodinnou aktivitou. Čo všetko si so sebou zabaliť?

Na grilovačku je ideálne, ak máte záhradku alebo pozemok na dedine, napríklad u rodičov. Samozrejme potrebujete gril, tie ale ponúkajú rôzne predajne vrátane obchodných reťazcov v mnohých typoch a na to, aby ste sa s rodinou zabavili aj najedli, nepotrebujete míňať veľké peniaze za drahé vybavenie. Postačí aj jednoduchý skladací smaltovaný gril, ktorý po skončení opekačky ľahko vyčistíte a odložíte. Samozrejme ku grilu nezabudnite pribaliť vrecko dreveného uhlia, podpaľača a zápalky, najlepšie dlhé krbové.

Dôležité je aj to, čo budete grilovať a čo budete jesť. Navzdory rôznym magazínom s prípravou mäsa na gril to netreba preháňať. Úplne postačí, keď počas rozháranie grilu mäso potriete kvalitným olejom a dobre okoreníte aj obyčajným čiernym korením, najlepšie z mlynčeka. Mäso osoľte až po ugrilovaní. Často sa griluje krkovička alebo klobásky, ale aj také kačacie mäsko má svoju šťavu, kačacia pečienka chutí vynikajúco. S prílohami si nerobte tiež veľkú starosť, veď predsa grilovanie je o spoločne strávenom čase. nie o predvádzaní sa. Úplne postačí chlieb, ktorý môžete tiež na grile pripraviť ako hrianky, alebo si ugrilujte čerstvú zeleninu, napríklad papriky alebo rajčiny na plátky.

kuranagrile

Chuť mäsa pripraveného na grile je úplne iná, ako z hrnca alebo sporáka. Svoje deti pri tom môžete naučiť základom prípravy jedla aj sa spolu zabaviť. Znalosti a skúsenosti, ktoré potomkom odovzdáte počas hry a spoločné zážitky totiž zostanú v ich pamäti hlboko vryté po celý ich život.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.