web analytics

Ako správne skladovať sezónne pneumatiky na auto

Leto je síce ešte v plnom prúde a nikoho netrápi, kedy prezuť na zimné pneumatiky. Ale ak ste ich na jar len narýchlo hodili niekam do garáže, mali by ste skontrolovať ich stav, či ich vôbec budete môcť na zimu použiť. A zaobstarať si regál, ktorý vaše sezónne pneumatiky ochráni pred nesprávnym skladovaním. Lebo aj tieto letné, čo máte na aute teraz, budete chcieť po zime opäť na auto nasadiť a jazdiť na nich.

Pneumatika je celkom zložitá vec. Kombinácia gumy, oceľových drôtov a textílie musí preniesť na vozovku výkon nie len pri zrýchľovaní, ale najmä pri brzdení. A tiež preniesť ohromnú odstredivú silu v zákrutách. A to všeto za vysokých horúčav aj hustého dažďa. Pneumatiky na svojom aute často ani nevnímame, ale tie rozhodujú o tom, či bude naša jazda bezpečná alebo nie. Ohrozujú ich nie len ostré predmety na vozovke alebo betónové obrubníky pri neopatrnom parkovaní, ale tiež nesprávne skladovanie.

Po prezutí pneumatík by ste mali tie čo odkladáte dôkladne očistiť a skontrolovať, či nie sú poškodené. A potom ich bezpečne uložiť. Ak nemáte vykurovanú garáž, podlaha v nej môže byť v zime veľmi studená. A pneumatika nehybne ležiaca na takejto podlahe len svojou časťou tak môže byť znehodnotená. Nemusí sa to prejaviť hneď, ale až neskôr keď ju začnete na aute používať.

Ideálnym riešením skladovania sezónneho prezutia vášho plechového miláčika je regál na pneumatiky. Predstavuje kvalitné ale lacné riešenie, ktoré účinne zabráni znehodnoteniu pneumatík vášho auta. Investícia je regálu na pneumatiky je investíciou nie len do vášho pohodlia, ale najmä do bezpečia vašej rodiny. Nezaberie veľa miesta a zmestí sa do garáže vedľa vášho auta. A dokonca ho umiestnite aj do pivnice, ak vaše auto parkuje vonku pred panelákom.

regalnapneu

Regály sú dodávané ako stavebnicový systém. Vhodným poskladaním efektívne využijete priestor, ktorý je k dispozícii. Police sa dajú výškovo nastavovať po 33 milimetrov bez potreby použitia náradia a celý regál pre vyššiu stabilitu ukotvíte ku stene.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.