web analytics

Ako využiť ruličky od toaletného papiera?

Ruličky od toaletného papiera sa dajú veľmi dobre využiť. Nemusíte ich teda vyhadzovať, naopak ich začnite zbierať. Ak máte doma deti, určite budú nadšené, čo všetko je možné vytvoriť. Ak deti nemáte, urobíte si zábavu pre seba. Z ruličiek od toaletného papiera možno vyrobiť veľa krásnych dekorácií do vášho bytu. Tieto dekorácie možno zamerať na ročné obdobie. V zime môžete vyrábať napríklad vločky, stromčeky alebo tiež vianočné hviezdy. Na jar zase farebné kvety a iné dekorácie, ktoré môžu pripomínať napríklad Veľkú noc.

Čo všetko budete potrebovať?

V prvom rade sa musíte rozhodnúť, čo vyrobíte. Na internete môžete nájsť veľa krásnych predlôh. Následne si môžete začať chystať náčinie. Budete potrebovať farebný papier alebo tiež ozdobnú lepiacu pásku. Ďalej potom lepidlo. Môžete využiť napríklad Herkules alebo aj iné lepidlo na papier. Môže byť ako tuhé, tak i tekuté. Záleží na tom, s čím sa vám dobre pracuje. Potrebovať budete tiež nožnice a nejakú podložku. Hodiť sa vám môžu aj iné ozdoby, ako sú malé nalepovacie oči, pierka alebo temperové farby a štetce.

Vyrábanie z ruličiek s deťmi

Najskôr sa spýtajte detí, čo by si priali vyrobiť. Môžu to byť najčastejšie zvieratká. Z ruličiek vyrobíte napríklad sovu, hada, mačičku alebo tiež pavúka. Pokiaľ chcete zložitejší výrobok, urobte hrad s niekoľkými komnatami. Na takú výrobu budete potrebovať aspoň desať až pätnásť ruličiek. Ak však chcete urobiť hrad ešte väčší, nazbierajte ruličiek viac.

Prekvapenie pre deti v podobe adventného kalendára

Prekvapenie svojim deťom môžete urobiť napríklad na Vianoce. Vytvorte adventný kalendár. Na jeho výrobu budete potrebovať už spomínané potreby, ktoré doplníte ešte o špagát. V prvom rade si musíte nazbierať 24 ruličiek od toaletného papiera. Na každý deň jednu až do Vianoc. Do každej ruličky schováte malé prekvapenie. Môže to byť malá hračka alebo nejaký cukrík.

Výroba je jednoduchá. Ruličky polepíte farebným papierom alebo ozdobnou páskou. Lepidlo nechajte poriadne zaschnúť. Následne ohnite kraje ruličiek z oboch strán tak, aby prekvapenie nevypadlo. Na záver máte niekoľko variantov. Ruličky môžete spojiť pomocou špagátu a vytvoriť tak z nich reťaz. Následne ho zavesíte napríklad na stenu. Iným variantom je prilepiť ruličky na seba alebo vedľa seba. Môžete ich nalepiť napríklad do tvaru stromčeka alebo domčeka. Deti budú mať z takéhoto adventného kalendára väčšiu radosť, ako z bežného kúpeného.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.