web analytics

Baví vás záhradníčenie? Hľadajte inzeráty „Záhrady na predaj“

Ten, koho baví záhradníčenie, má niekoľko možností. Tým najjednoduchším je kúpiť si záhradku. Nepredáva sa nejaká práve vo vašom okolí? Pozrite sa na Inzercia.sk.

Záhradky v záhradkárskych osadách

Vašou cestou k vlastnoručne vypestovaným zdravým potravinám zo záhradky môžete byť inzertný portál Inzercia.sk. Práve na ňom jednoducho zistíte, či vo vašom okolí nie sú záhrady na predaj. Na Slovensku máme mnohoročnú tradíciu záhradkárskych osád. Mnohé sú priamo v mestách, niekedy na okrajoch mestských aglomerácií, alebo v obľúbených rekreačných oblastiach. Obvykle sú tu k dispozícii záhrady aj so záhradnou chatkou, ktorá poslúži nielen k odkladaniu náradia, ale aj k odpočinku či dokonca k rekreácii.

Pozemok pre väčšie pestovateľské plány

Iným riešením, než si kúpiť malú záhradku v záhradkárskej osade, je kúpa väčšieho pozemku. Nemusí ísť o stavebný pozemok. Pokiaľ tu neplánujete stavať rodinný dom, nemusí ísť ani o pozemok vyňatý z pôdneho fondu. Tieto pozemky sú výrazne lacnejšie. Zatiaľ čo v záhradkárskej osade si vypestujete „pod dohľadom“ susedov kúsok zeleniny, ovocia a niekoľko kvetín, na väčšom pozemku si môžete založiť veľký ovocný sad, alebo sa pustiť do pestovania biozeleniny či bioovocia vo veľkom. Kľudne na kšeft. Pokiaľ by ste mali problém získať povolenie na postavenie malej chatky, riešením je napríklad mobilná maringotka.

Nie je pre vás lepšia chalupa so záhradou?

Poobhliadnite sa tiež po nejakej zaujímavej staršej nehnuteľnosti so záhradou v okolitých dedinách, alebo v priľahlých obľúbených rekreačných strediskách. Hľadajte tie v nižšej nadmorskej výške, s dobrými klimatickými podmienkami, s kvalitnou pôdou a hlavne s dostatočne veľkou záhradou. Nezabudnite, že by malo ísť o nehnuteľnosť v pre vás prijateľnej dojazdovej vzdialenosti. V záhradkárskej sezóne sem musíte dôjsť každý víkend. Výhodou je, že aj keď budete kupovať s pozemkom dom, nemusí ísť o žiadny luxus. Vám predsa ide hlavne o záhradku. A popri nej si zrekonštruujete aj malú chalúpku na rekreáciu.

Najkomplexnejším riešením je rodinný dom so záhradou

Ak chcete na záhrade odpočívať či pracovať každodenne po práci, kúpte si rodinný dom s dostatočne veľkou záhradou. Pozor ale na vhodný výber pozemku. Ideálny je na juh orientovaný pozemok (teda tá časť, kde budete mať záhradu). Skontrolujte si kvalitu a zloženie pôdy. Problematické môžu byť rôzne násypy, revitalizované skládky, ale aj ílovité alebo zamokrené pozemky.

Na nič z toho nemáte? Pestujte na balkóne alebo sa dajte na guerrilla záhradníčenie

Áno, aj to je riešenie. Prekvapí vás, koľko sa toho dá vypestovať na obyčajnom balkóne. Jahody, papriky, paradajky, bylinky – to všetko si tu dokážete vypestovať. Využiť sa dajú aj vonkajšie okenné parapety. Ale pozor! Nezabudnite na zábrany, nech váš z okna spadnutý kvetináč nezabije suseda.

Ak je vám to málo, saďte kadiaľ chodíte. Pred domom, na dvore za ním, v susednej ulici, v parku, v blízkom lese. Staňte sa záhradníkom-partizánom. Guerrilla gardening je hit.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.