web analytics

Nemáte kde uskladniť bicykel? Nevadí, požičajte si ho

Plánujete v tomto roku aktívnu dovolenku? V našich končinách, predovšetkým potom v horských oblastiach, ako sú Vysoké Tatry a Nízke Tatry, na vás čakajú dobrodružné cyklotrasy. Preskúmať tak môžete krásy slovenskej prírody zo sedla bicykla, stačí si len vybrať ten správny. Ak však príliš často na bicykli nejazdíte, alebo ho nemáte ani kde uskladniť, nie je nič jednoduchšie ako si ho požičať v špecializovanej požičovni.

Do horského terénu sa odporúčajú celoodpružené bicykle, u ktorých sa rozhodujete podľa výšky zdvihu odpruženia. Všeobecne platí, že čím je zdvih vyšší, tým do náročnejšieho terénu sa bicykel hodí. Pamätajte tiež na to, že s vyšším zdvihom sa tiež strácajú efektivita šliapania a rýchlosť pri jazde po rovine a do kopca.

Vysoké Tatry na bicykli

Zabudnite v tomto roku na pláže a tyrkysové more, očaria vás aj slovenské miesta, ako sú Vysoké Tatry. Horská oblasť je obľúbená nielen v zimnom období, ale aj počas toho letného má čo ponúknuť. Čakajú na vás rôzne prekážky, ale nebojte sa, nie je to nič, čo by ste nemohli zvládnuť. Samozrejme si môžete zvoliť vždy takú trasu, aby zodpovedala vašim fyzickým možnostiam. Pripravené sú chodníky ako pre rodiny s deťmi, tak aj pre náročných športovcov, ktorí vyhľadávajú adrenalínovú jazdu.

Bicykel si požičajte v požičovni

Ak nemáte dobrý bicykel, vôbec nevadí, nemusíte kupovať za stovky euro nový, pretože si ho pokojne požičiate. Existuje totiž špecializovaná požičovňa bicyklov, ktorá ponúka aj celoodpružené bicykle vhodné práve do náročných terénov. Zapožičať si v prípade potreby môžete aj bicykle cestné či detské. U celoodpružených modelov začínajú ceny už na 15 eurách, čo je vskutku skvelá cena. Je to lepšie ako kupovať nový bicykel za 1 000 euro a viac, nie? Stačí nájsť vhodnú požičovňu a vyraziť na bicykli na výlet.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.