Veľmi častou závadou krovinorezov, najmä tých lacnejších, býva zastavenie motora uprostred práce. Niekedy sa nepodarí naštartovať motor, niekedy motor má kolísavé otáčky zhruba v polovici objemu nádrže, často sa motor po strate výkonu zastaví, keď je v nádrži menej ako štvrtina paliva. Nepríjemná vec, keď ste uprostred kosenia veľkej lúky. No netreba hľadať servis a čakať týždeň na opravu. To zvládnete aj sami a za pár minút.
Jednoznačne závada súvisí s dodávkou paliva do motora. Netreba však hľadať závadu v karburátore, netreba demontovať a kontrolovať sviečku ani čistiť výfuk. Porucha je oveľa prozaickejšia. Poškodená hadička prívodu paliva z nádrže do karburátora.
Niekedy sa poškodí či preruší hadička medzi vekom nádrže a sacím filtrom, najčastejšie ale práve v prechodke z nádrže von. Na prvý pohľad nevidíte žiadny problém, krovinorez funguje, pretože je v šikmej polohe a pri plnej nádrži je hadička v prechodke zaplavená palivom. Ako sa palivo míňa, začína motor prisávať na poškodenom mieste do paliva vzduch a motor začína „kašlať“ až úplne zhasne.
Oprava je veľmi jednoduchá, stačí za pomoci skrutkovača vybrať prechodku z vrchu nádrže a stiahnuť dve hadičky z trubičiek na karburátore. A v opačnom poradí nasadiť novú sadu hadičiek do nádrže a pripojiť ku karburátoru. Sada stojí pár eur, oplatí sa kúpiť si ju spolu s dobrou žacou hlavou či kvalitnou strunou do rezervy, lebo originál zväčší vydrží rok či dva a potom stojíte a nekosíte. Predajcov náhradných dielov nájdete na internete.
Pridať komentár