web analytics

Ako ľahko vyčistiť odkvapy

Vlastníctvo majetku zaväzuje k jeho údržbe a starostlivosti. Bývať v paneláku je pohodlné, prakticky o všetko sa stará správca, vám stačí len platiť 😉 Keď ale máte rodinný dom alebo víkendovú chalupu, všetko je len na vašich pleciach. Napríklad čistenie odkvapov na jar aj na jeseň.

A pri predstave stavania hliníkového rebríka, jeho posúvania každú chvíľu o poldruha metra ďalej a balancovania vo výške sa mnohý gazda na to radšej vykašle. Potom sa ale napadané lístie, nečistoty v odkvapoch hromadí, voda neodteká, čatorne korodujú a za pár rokov sú prederavené, voda z nich kvapká dole, ako na potvoru práve tam, kde sa najčastejšie zdržujeme alebo kde nám to najviac vadí. Takže čo desať rokov, to výmena rýn. Nebolo by lepšie nájsť nejakú fintu, ako to zvládnuť a aby tie čatorne vydržali dlhšie?

Takýto neporiadok zospodu nie je vidieť, ale pracuje pomaly proti nám. Ak nemáte poschodový dom a odkvapy nie sú vysoko, dá sa to vyriešiť aj bez rebríka, teda môžete rýny čistiť častejšie, lebo je to pohodlné a rýchle.

Potrebujete k tomu jednoduchú pomôcku.

Kľudne starú kefu na WC, pripevnenú dvomi vrutmi na drevený kolík, pod uhlom tak, aby ste stojac pod čatorňou vložili kefu do rýny a ťahaním smerom k zvodu stiahli bordel v rýne dolu. Ak nemáte možnosť sa z rebríka pozrieť, koľko ho tam v skutočnosti je, alebo sa vám nechce s hliníkovým rebríkom naťahovať, odporúčam nezačínať so sťahovaním nečistôt na začiatku, ale tak dva metre pred zvodom. Aby ste nemuseli prekonávať odpor veľkého množstva nečistôt, aby sa vám nevysypali na hlavu z plnej rýny. Potom sa presuňte o ďalšie dva metre proti prúdu a tak pokračujte, kým nemáte celý odkvap čistý.

Nemusím pripomínať, že by ste si nemali brať najčistejšie oblečenie, lebo ak je okrem starých listov v čatorni aj voda… budete ako prasa, ak si nedáte pozor.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.