web analytics
Cena diaľničných známok v zahraničí – Česká republika 2013

Diaľničná známka do Brna

Cestujete zo Slovenska raz do roka po českej diaľnici a nechcete kupovať diaľničnú nálepku? Je tu možnosť, ako na ceste do Brna českú diaľnicu obísť a ušetriť. A ak cestujete len na južnú Moravu, do okolia Břeclavi, tak je kupovanie českej diaľničnej nálepky úplne zbytočné.

Pre všetkých, ktorí majú kúpenú slovenskú diaľničnú nálepku a prichádzajú po diaľnici od Bratislavy k hraniciach s Českou republikou, pomôže nasledovná mapa. Ukazuje, ako pokračovať z poslednej slovenskej čerpacej stanice Slovnaft v Sekuliach. Asi dva kilometre za čerpačkou je odbočka z diaľnice na Kúty. Zídite z diaľnice a v Kútoch odbočte doľava smerom na Lanžhot. Po chvíli prejdete štátnu hranicu a popod diaľnicu.

Kúty - Břeclav
Ako obísť českú diaľnicu

V moravskej obci Lanžhot máte dve možnosti. Držať sa vľavo a prísť do mesta Bŕeclav, kde sa budete držať vpravo smerom na Hodonín, čo vás vyvedie von z mesta. Za nákupným centrom je nájazd na diaľnicu a pred ním na križovatke odbočíte doľava na paralelnú cestu na Hustopeče a cez Židlochovice do Brna.

Druhá možnosť je v Lanžhote ísť doprava na obec Tvrdonice a dostanete sa na cestu Břeclav – Hodonín, kde odbočíte doľava smerom na Břeclav a za diaľničným nájazdom odbočíte doprava na Hustopeče a Brno. Touto trasou sa vyhnete mestu Břeclav, kde býva ráno a poobede premávka celkom hustá.

Ak cestujete na Moravu do miest Mikulov, Znojmo alebo do ich okolia, je prvá trasa lepšia. Po českej diaľnici by ste aj tak išli iba niekoľko kilometrov. Na bývalom hraničnom priechode na českej strane môžete českú diaľničnú nálepku kúpiť aj na Slovnaft pumpe v Sekuliach) a hneď za priechodom česká polícia nálepky kontroluje. Takže by sa vám tých pár kilometrov na zjazd Břeclav bez nálepky pekne predražilo.

Pri pravidelných cestách do Brna alebo ďalej sa oplatí kúpiť českú diaľničnú nálepku, hoci je diaľnica hneď za zjazdom Břeclav až k Olympii v Brne vhodná skôr na testovanie tlmičov, ako na bežnú premávku.

.

2 komentáre

 • Dovolenka 2013 Mikulov | cykloturistika.net 11. augusta 2013 Odpovedať

  […] ale českú nie a kupovať ju kvôli pár km sa mi rozhodne nechcelo. Takže som krátky úsek českej diaľnice obišiel okreskami cez Lanžhot a v Břeclavi v prvom bankomate vybral hotovosť na zaplatenie ubytovania a […]

  WordPress 3.5.2 WordPress 3.5.2
  The Incutio XML-RPC PHP Library -- WordPress/3.5.2
 • Cyklistickým rajom – autom | cykloturistika.net 30. apríla 2018 Odpovedať

  […] za čerpačkou Sekule som odbočil zo slovenskej diaľnice na obec Kúty a potom pokračoval trasou mimo diaľnice na Břeclav a ďalej na Mikulov. Užíval som si kvalitné cesty, ktoré sa s tankodromom prvej aj druhej […]

  WordPress 4.9.5 WordPress 4.9.5
  The Incutio XML-RPC PHP Library -- WordPress/4.9.5

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.