web analytics

Ako uzatvoriť a zrušiť poistenie auta

Či je vaše auto len miláčikom na voľné chvíle alebo zabezpečuje vaše živobytie, musíte riešiť rovnaký problém. Poistenie auta a zodpovednosti za škodu, ktorú by ste jeho prevádzkou mohli spôsobiť. A pretože sa jedná o nemalý peniaz, ktorý za poistenia auta zaplatíte, oplatí sa správne si vybrať. V tom vám pomôže internetové porovnanie cien poistenia.

Každé auto, ktoré jazdí po verejných komunikáciách, musí mať uzatvorené povinne zmluvné poistenie (PZP), ktoré mnohí starší vodiči poznali pod označením zákonné poistenie. Týmto poistením sú kryté škody na majetku aj zdraví, ktoré spôsobíme nehodou niekomu inému. Najčastejšie sa uzatvára koncom kalendárneho roka. Veľa vodičov ani nevie, že za túto poistku platí zbytočne veľa, a že zrušenie PZP je jednoduché. Stačí potom vybrať výhodnejšie PZP a hneď máte ušetrené nejaké peniaze.

OnlinePorovnanie.sk prevádzkuje nezávislá maklérská spoločnosť. Preto si nájdete naozaj najvýhodnejšie poistenie svojho vozidla. Ľahko si uzatvoríte poistenie aj získate aktuálne informácie o novinkách a ponukách jednotlivých poisťovní. A keď nie ste si istý, potom uvítate odborné poradenstvo, s ním si už potom vyberiete pre seba najvýhodnejšiu ponuku.

Pri nových autách je okrem PZP ďalšou poistkou havarijné poistenie. Na rozdiel od povinne zmluvného poistenia je z neho vyplácaná škoda na našom aute nám, majiteľom vozidla. Kým pri PZP hľadáme najlacnejšiu ponuku, pri havarijnom poistení nás zaujíma aj to, aké všetky druhy škodových udalostí poisťovňa prepláca.

Dobrým výberom správnej poisťovne aj najvýhodnejšieho poistenia podľa typu a veľkosti nášho auta dokážeme ušetriť pekné peniaze. Ale aj keď máte tú najlepšiu poistku auta, nezabúdajte, že najlepšia je taká poistka, ktorú nepotrebujete využiť. Jazdite bezpečne a ušetríte najviac. Keď ale príde nečakaná udalosť, dobré poistenie vám pomôže prekonať jej nepriaznivé následky.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.