web analytics

Nájdite si čas na záľuby

Na svoje koníčky by ste mali mať bezpochyby čas. Budeme sa vám snažiť poradiť, ako si ho urobiť a v prípade, že máte čas, ale neboli ste schopní si vybrať zaujímavý koníček, radi vám odkryjeme skvelé tipy na najobľúbenejšie záľuby, ktoré sú určené pre všetkých. Častým problémom však väčšinou býva dostatok voľného času, nie výber koníčkov. Aj s tým môžete niečo robiť.

Pracujete nad rámec svojich možností?

Každý pracuje iný počet hodín. Niekto je rád, že odpracuje po dobu 5 dní v týždni celkom 40 hodín a cez víkend si oddýchne. Iní zase pracujú aj cez víkend, pretože majú rôzne typy privyrobenia, aby sa mali lepšie nielen oni, ale aj ich rodina. To záleží na každom, ako si svoj život zorganizuje. Ak patríte do prvej skupiny, kedy voľný čas aspoň počas dvoch dní v týždni máte, môžete zostať v pokoji. V takej situácii sa nemáte čoho obávať. Máte relatívne dostatok voľného času na svoje záujmy, koníčky a činnosti, ktoré vás skrátka bavia.

Problém môže spočívať v tom, že sa nudíte. Radi by ste niečo podnikli, ale so svojou rodinou toho nemáte príliš spoločné. Prečo to neskúsiť zmeniť? Nezostávajte doma a radšej sa snažte vymyslieť riešenie. Bezpochyby sa nájde činnosť, ktorá bude baviť vás aj vašu rodinu. Spoločné aktivity sú dôležité, ale nemusíte ich vykonávať zakaždým. Každý si môže robiť to, čo ho baví. To isté to platí aj o vás, nehanbite sa za to, že ste objavili svoju obľúbenú činnosť až teraz.

Tipy na koníčky

Tieto koníčky môže robiť ktokoľvek, bez obmedzenia pohlavia alebo veku. Väčšine ľuďom sa už pri zmienke o nich nechce hovoriť. Majú pocit, že sú späť v škole. Takto sa na to nesmiete v žiadnom prípade pozerať. Skúste si nájsť na každej činnosti niečo pozitívne. Príkladom je učenie sa cudzieho jazyka. Tento proces vás nezaujíma? Položte si otázku, prečo to tak je? Je to z toho dôvodu, že ste sa cudzí jazyk učili v škole? Ak áno, zabudnite na ňu a zamerajte sa na to, na čo by ste mohli cudzí jazyk využiť. Jednou z možností je cestovanie. Ak sa budete učiť cudzí jazyk, možno to brať ako koníček. V kombinácii s cestovaním je to už váš nový životný štýl, ktorý ste premenili na svoj prospech.

Koníček urobíte prakticky z čohokoľvek. Ďalšou vecou môže byť počúvanie hudby. Aj táto činnosť vyžaduje vašu pozornosť. Akonáhle pri hudbe budete komunikovať s ďalšou osobou, už ju nedokážete vnímať natoľko, aby ste si ju zapamätali. U hudby maľujte a uchopte situáciu do svojich rúk. Posledným tipom je čítanie. Ak nájdete zaujímavý žáner, bude čítanie kníh baviť aj vás. Knihy sú obsiahlejšie ako film, takže sa u nich dozviete niečo nové.

Nemáte čas? Urobte si ho!

Pokiaľ neustále pracujete a neužívate si svoje koníčky, položte si otázku, prečo peniaze zarábate bokom? Na čo vám vlastne budú? Majú slúžiť iba ako finančná rezerva? Je pekné, že chcete zabezpečiť rodinu, na druhú stranu, finančné prostriedky nie sú všetko. Ak nebudete tráviť príliš veľa času s rodinou a partnerom alebo partnerkou, ako dlho myslíte, že vám tento vzťah vydrží? V práci si môžete vziať dovolenku a tým získať deň voľna pre seba a svoju rodinu.

Ak vás trápi otázka, ako si urobiť voľno v druhom zamestnaní, ktoré máte ako privyrobenie, jednoducho ho vynechajte. Výhodou je, keď je váš privýrobok písaný na živnostenský list. Voľno si urobíte kedykoľvek, a to mávnutím ruky.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.