web analytics

Zmena je život alebo budem podnikateľom

Ste unavení zo svojej súčasnej práce? Nahŕňa na vás šéf čoraz viac práce? Odchádzate ráno domov so stiahnutým žalúdkom a v očakávaní, čo bude nasledovať? Ak máte takéto alebo podobné pocity zo svojej práce, je načase zmeniť svoj život a venovať sa tomu, čo vás bude napĺňať a uspokojovať. Ak uvažujete o tom, že sa postavíte na vlastné nohy, prvý krok nie je vždy jednoduchý a vyžaduje si veľkú dávku odvahy, ale určite sa oplatí to aspoň skúsiť. Život sa má žiť naplno a k tomu patrí aj objavovanie vlastných schopností a zručností. Predtým, ako začnete podnikať, vám poradíme, na čo si dať pozor ešte pred začiatkom podnikania, aby vám nezostali len slzy.

Chráňte svoju značku pred jejím uvedením na trh

Či už uvádzate na trh konkrétny produkt alebo prevádzkujete službu, vždy musíte myslieť na kvalitnú značku, ktorá vás bude reprezentovať. S tým úzko súvisí možnosť registrácie ochrannej známky. V súčasnosti musíte svoju značku dobre chrániť a vyhnúť sa zbytočným obavám z nekalých praktík, ako je kopírovanie výrobkov alebo ponúkanie horších služieb pod vaším menom. To dokáže ochranná známka. A aj keď sa náklady na registráciu ochrannej známky pohybujú v stovkách eur, investícia sa rozhodne oplatí. Ochrannou známkou môže byť obrázok, znak, logo, písmeno alebo slogan, ktoré možno graficky spracovať. Preto je dôležité mať toto pravidlo na pamäti hneď, ako začnete vyberať svoju značku.

 

Nezabudnite na reklamu

Príslovie, že kvalitný výrobok sa predáva sám, je síce pravdivé, ale pri samotnom uvedení na trh vám veľmi nepomôže. Je dobré spustiť reklamnú kampaň nejaký čas pred vstupom na trh, spotrebiteľ bude v očakávaní a bude lepšie reagovať na skutočné uvedenie výrobku na trh. Názov značky, ktorý má ochranná známka, t. j. veľké písmeno R v kruhu, je aj v tomto ohľade určitou zárukou kvality a priláka k vám viac zákazníkov.

Ako si môžem zaregistrovať ochrannú známku?

O registráciu môžete požiadať sami na Úrade priemyselného vlastníctva alebo využiť služby spoločnosti Patentoid, ktorá zabezpečuje registráciu ochrannej známky na kľúč. Stačí vyplniť jeden jednoduchý formulár na ich webovej stránke. Cena ochrannej známky závisí od rozsahu krajín, v ktorých bude platná, a začína sa na približne 300 eurách.

Nezostávajte preto zbytočne tam, kde vám to nevyhovuje, a urobte správny krok pre svoju úspešnú budúcnosť. Patent alebo ochranná známka môžu byť veľkým prínosom.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.