web analytics

Nastavte si monitor správne

Vysedávanie pred monitorom nepatrí k najzdravším činnostiam. Či už sa na PC bavíte doma alebo je to váš hlavný pracovný nástroj. Polohovatelná kancelárska stolička je neoddeliteľnou súčasťou vybavenia počítačového pracoviska, ale svoje miesto si tu stále častejšie nachádzajú držiaky na monitory. Znižujú únavu, zlepšujú pracovný výkon. Pre aké monitory sa hodia?

Mnoho monitorov k počítačom je dodávaných s jednoduchým držiakom na stôl, ktorý neumožňuje žiadne nastavenie výšky alebo uhla naklonenia monitora. Neprirodzený sklon našej hlavy potom sprevádzajú bolesti krčnej chrbtice, zvýšená únava a bolesti hlavy. Výškovo nastaviteľná kancelárska stolička rieši len časť problémov so správnou polohou LCD vzhľadom k veľkosti pracovného stola aj výšky vašej postavy. Dobrý kancelársky držiak na monitor dovolí nie len nastaviť výšku monitora nad pracovnou doskou, ale aj nakloniť monitor alebo ho natočiť do boku.

Niektoré aplikácie na počítači lepšie zobrazujú obsah, keď je monitor postavený na výšku, nie ako býva väčšinou orientovaný na šírku. Ovládače grafiky dovoľujú potom otočiť zobrazovanie. Držiak na monitor F80 disponuje funkciou otočenia monitora do tejto polohy a v mnohých prípadoch to zvyšuje produktivitu.

Po zmene orientácie zobrazovacej plochy si samozrejme ľahko upravíte sklon monitora aj jeho vzdialenosť od očí. Držiak je konštruovaný tak, aby ste ho dokázali obsluhovať jednou rukou. Tuhosť je nastaviteľná a udržať monitor v správnej polohe pomáhajú plynové vzpery, podobne ako to poznáte z otvárania veka batožinového priestoru mnohých automobilov typu kombi.

Tento stolný držiak na monitor dovoľuje štandardizované upevnenie všetkých monitorov s VESA 75 alebo VESA 100 úchytom. Hmotnosť LCD monitora by mala byť v rozsahu do 2 do 6,5 kilogramov, tomu zodpovedá väčšina zobrazovacích jednotiek s uhlopriečkou od 17 do 27 palcov. Ak väčší monitor spĺňa váhový limit a rozmer uchytenia, je možné ho namontovať, avšak nebude možné jeho natáčanie do vertikálnej polohy.

Tento typ držiaka na monitor je vhodný aj pre upevnenie menšieho televízneho prijímača na dosku stola. Napríklad ak často využívate DVD prehrávač na prezentáciu produktov. Veľký rozsah výškového nastavenia dovoľuje pri práci s monitorom nie len sedieť, ale aj stáť, napríklad počas krátkej porady.

Veľkou výhodou držiaka monitora F80 je jeho elegantný tvar, umožňujúci skryté vedenie signálového aj elektrického kábla k monitoru vo vnútri konštrukcie držiaka. Nie, že to v kancelári dobre vyzerá, výrazne to uľahčuje upratovanie kancelárie, keď žiadne zbytočné káble netrčia zo zariadenia a nesadá na ne prach.

Pevné a elegantné držiaky pre vašu kanceláriu vám dodá špecializovaný e-shop na Tv a monitorové držiaky aj v prípade záujmu o väčšie množstvo naraz.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.