web analytics

Stála mladosť? Kto by ju nechcel

Asi sa nemýlim, keď poviem, že od určitého veku chceme všetci vyzerať mladšie. Asi si už len s úsmevom spomíname na čas, keď sme si ako malé dievčatká obúvali mamine vysoké topánky a nasadili si mamin klobúčik, aby sme vyzerali staršie. Pre mladistvý vzhľad existuje množstvo trikov a pomôcok, od spôsobu obliekania, strihu vlasov, make-upu, až po držanie tela a udržanie si postavy.

Ale určite mi dáte za pravdu, že veľmi dôležitý je stav pleti. A to nielen na tvári, ale aj na krku a rukách, ktoré sú viditeľné rovnako ako tvár. Peeling na tvár sme sa už naučili poväčšine používať, ale k peelingu na ruky sa už dostala máloktorá z nás. Pritom je to tak jednoduché. Peeling si môžme vyrobiť aj samé, napríklad z použitej mletej zrnkovej kávy. Osvedčenou metódou je aplikovať peeling večer, potom ho zmyť, natrieť ruky vazelínou, ale dobrý je aj mastnejší krém, dať si na ruky jemné rukavičky a ísť spať. Vaše ruky sa vám odmenia nielen krásnym vzhľadom, ale aj jemnosťou.

Krk a dekolt si vyžadujú tiež zvláštnu pozornosť. Ich pravidelné krémovanie by malo patriť k denným rituálom. Častým problémom bývajú ochabnuté kontúry tváre a dvojitá brada. Ale správne zvolenou tvárovou gymnastikou sa tento problém dá pomerne jednoducho korigovať. Veľa návodov na cviky nájdete na internete. Pomocníkom sa môžu stať aj domáce prístroje – galvanické žehličky, ktorých je nepreberné množstvo v rôznych cenových kategóriách a s rôznymi spôsobmi použitia a efektivity.

Ale najdôležitejšia je správna strava, dodržiavanie pitného režimu a dostatok spánku. Ani najkvalitnejšia a najdrahšia kozmetika nedokáže nahradiť kvalitný spánok, ktorý našej pleti prospieva. A najkrajším a najdôležitejším doplnkom pre mladistvý vzhľad je určite úsmev a dobrá nálada. Úsmev ozdobí našu tvár viac, ako akýkoľvek krásna make up.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.