web analytics

Navigácia Google

Pokiaľ z rôznych dôvodov nechcete používať špecializované navigácie pre autá alebo turistiku a dávate prednosť navigácii vo smartphone, máte od apríla 2013 jednu možnosť naviac. Odteraz funguje po Slovensku aj bezplatná navigácia od Google.

Dá sa využívať na zariadeniach s operačným systémom Android verzie 2.2 alebo
na zariadeniach od Apple na iOS 5.1. Pre plnohodnotné fungovanie navigácie je potrebný GPS prijímač a prístup na internet. Navigácia sa dá využívať aj v off-line režime, no vtedy neposkytuje doplnkové funkcie ako je prepočítanie trasy, či informácie o aktuálnej dopravnej situácii.

Navigácia nie len hovorí po slovensky, ale v slovenčine prijíma aj povely, nie je nutné ju ovládať len z klávesnice. Využijete ju nie len na mobiloch, ale aj na tabletoch. Pre začiatok navigácie sa využíva A-GPS a počas navigácie si pomáha aj obrázkami zo StreetView. Satelitné snímky však zvyšujú záťaž dátových prenosov.

Pri nulovej cene má navigácia od Google výhodu v automatickej aktualizácii mapových podkladov celého sveta a obrovskom množstve bodov záujmov.

Používate navigáciu Google alebo radšej dávate prednosť konkurenčnej?

.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.