web analytics

Podzemné parkoviská v mestách

Podzemné parkoviská vo veľkých mestách nie sú ničím novým. Osobných automobilov neustále pribúda a tak býva problémom v mestách nie len jazdiť, ale veľmi často aj zaparkovať. Vybudovanie podzemného viacpodlažného parkoviska namiesto asfaltovej odstavnej plochy alebo ako súčasť administratívneho čí obchodného komplexu je často jediným možným riešením. Pravda, okrem snahy dostať ľudí z áut napríklad do mestskej hromadnej dopravy, Alebo na bicykle. Čo sa však stane, ak namiesto áut ulice preplnia bicykle? Kde ich budeme parkovať?


Tušíte správne 😉 Namiesto podzemných parkovísk pre autá začneme budovať podzemné parkoviská pre bicykle. Prídeme bicyklom na miesto určenia, v jeho blízkosti vyhľadáme parkovací dom (alebo ako to nazvať) a svojho dvojkolesového tátoša doň zaparkujeme. Po skončení práce, či zábavy, si zase svoj stroj vyzdvihneme a pofrčíme domov.

A ako zabezpečiť, aby sme aj domov šli na svojom bicykli a nie cudzom, podstatne lepšom? Všetko zautomatizujeme. Ako na videu nižšie:

Ako sa vám to pozdáva? Zatiaľ to k nám z Ázie nedorazilo, ale čo nie je, môže byť.
 

 

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.