web analytics

Štúdium MBA

Bežným javom dnešnej doby je, že ľudia pracujú v inej oblasti ako študovali, alebo že nájdete odborníka, ktorý nemá ukončené formálne vzdelanie vysokou školou. V minulosti nebolo toľko vysokých škôl a nebolo toľko voľných štúdijných miest, ako je tomu dnes. Navyše dynamika spoločnosti je tak vysoká, že často klasické vysoké školy nedokážu reflektovať súčasný vývoj a potreby praxe. Vtedy prichádza na scénu štúdium MBA.


Najlepšie o MBA programe hovoria ľudia, ktorí štúdium MBA absolvovali a teda vedie presne, o čom to je a ako štúdium prebieha. „Štúdium neprebieha formou klasických prednášok, cvičení a skúšok. Neučia tam vlaňajší absolventi fakulty, ktorí majú len teoretické poznatky. našimi lektormi boli ľudia z praxe, s bohatými skúsenosťami v danom odbore, často v medzinárodných firmách. A výuka prebiehala na príkladoch z praxe,“ hovorí jeden z absolventov štúdia MBA, ktorý sa osobitne venoval oblasti personálny manažment a pokračuje: „Firma, v ktorej som pracoval, ma povýšila a ja som si uvedomil, že potrebujem doplniť znalosti v oblasti práce s ľuďmi. Štúdium MBA bolo skvelou príležitosťou, ako zostať v praxi, riešiť svoje úlohy a pritom mať možnosť sa vzdelávať. Špičkoví lektori mi pomohli s mojimi konkrétnymi úlohami. Takto som okamžite vedel nové poznatky preniesť do praxe.“

Akreditované štúdium

Štúdium vysokej školy popri zamestnaní je náročné, pretože sa človek študent-pracujúci musí prispôsobovať učebnému plánu. Získať MBA titul je jednoduchšie v tom smere, že škola má k študentovi individuálny prístup. Dvojročné štúdium je akreditované zahraničnými prestížnymi asociáciami. Bonusom k štúdiu je kvalitná literatúra a individuálne konzultácie. Nemusíte sa báť cudzích jazykov,keďže štúdium prebieha v češtine, ktorá je nám blízka a zrozumiteľná. „Po skončení štúdia personálneho manažmentu sa výrazne zlepšilo moje chápanie svojich spolupracovníkov a preto pokračujem v štúdiu ďalej, tento raz študujem strategický manažment, aby som zlepšil svoju prácu v dlhodobom výhľade,“ zakončil rozhovor náš respondent, študent MBA.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.