web analytics
taxík

Televízny taxík

Máte radi vedomostné súťaže? Myslíte si, že máte dobrý všeobecný prehľad o svete? Tak potom sa vám bude páčiť nová televízna vedomostná súťaž, ktorú na Slovensku vysiela STV a v Čechách Česká televize a sponzoruje Ford.

Na českú verziu programu sa môžete pozerať každý pracovný deň podvečer a vo forde S-max vás zvezie Aleš Háma, Monika Absolonová alebo Tomáš Matonoha. V slovenskom Grand C-max robí kočiša Peter Kočiš.

Princípom hry je, že pasažier taxíka nemusí platiť, keď odpovedá na súťažné otázky, za správne odpovede dostáva peniaze, po tretej zlej odpovedi musí vystúpiť. Jedna pomoc od priateľ na telefóne a jedna od náhodného okoloidúceho je povolená.

Zaujímavé je sledovať, aké otázky môžu ľuďom robiť problémy. Niektoré odpovede boli v nedávnej minulosti súčasťou bežných všeobecných znalostí. Ťažko sa mi chápala odpoveď dospelej ženy, ktorá na otázku najvyššieho vrchu Ázie odpovedala, že pozná Mont Blank a Mont Everest, ale nevie, ktorý je kde. Alebo že tepny vedú do srdca a žily nie.

Pokiaľ vás takéto TV programy zaujímajú, môžete si ich vychutnať napríklad na stacionárnom bicykli a spojiť tak príjemné s užitočným a možno sa dozviete aj odpovede na otázky, ktoré ste doteraz nevedeli.

.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.