web analytics

Viac svetla rastlinkám

Viac svetla rastlinkám Pestujete kvetinky či priesady na okennom parapete? V tomto období majú rastliny málo svetla a preto sa ťahajú za slabým slnkom. Spôsobuje to potom slabé stonky a celkovú slabosť rastlín. Našťastie je tu celkom jednoduchá pomoc.

Inšpiráciou môžu byť fotografi, ktorí potrebujú pre svoju prácu dostatok svetla. A aby nemali fotografované objekty tiene, používajú odrazné dosky a pri fotografovaní malých objektov alobal.

Viac svetla rastlinkám

Tak isto môžete použiť alobal na vytvorenie odrazných plôch pre vaše rastlinky na okne. Najvhodnejší je alobal na grilovanie, pretože je silnejší a po vytvarovaní lepšie drží tvar. Z alobalu si odstrihnite alebo odtrhnite taký kus, aby po preložení na dvoje mal šírku nádoby s rastlinami a ešte po bokoch. Zohnutím okrajov a ich pritlačením v dolnej časti ku kvetináču či truhlíku vytvoríte zaoblenú odraznú plochu, ktorá bude vracať časť svetla naspäť k rastlinám a tie sa nebudú za svetlom tak ťahať. Dosiahnete tak pevnejšie stonky.

.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.