web analytics
Nevedeli ste otvoriť dvere na aute?

Nevedeli ste otvoriť dvere na aute?

V mrazivých dňoch to nie je nič neobvyklé, ak ste zanedbali prípravu na zimu u vášho auta. Poradíme vám, ako sa do zamrznutého auta dostať a čo urobiť, aby vám už dvere neprimrzli a mohli ste ráno rýchlo a pohodlne nasadnúť a odísť.

Ak nemôžete v zime otvoriť dvere na aute, stali sa dve veci. Zamrzla kľučka, resp je pokrytá vrstvou ľadu a spojená s karosériou. A ľad sa vytvoril na gumovom tesnení dverí a preto primrzli dvere na veľkej ploche a je problém ich otvoriť. Pokiaľ je vysoká vlhkosť vzduchu (dážď so snehom, hmla…) tak sa táto vzdušná vlhkosť dostane na gumové tesnenie dverí a keď potom (v noci) príde mráz, tenká vrstva ľadu „prilepí“ dvere ku karosérii.

Nevedeli ste otvoriť dvere na aute?
Nevedeli ste otvoriť dvere na aute?
Trochu väčšou silou sa vám môže podariť prelomiť vrstvu ľadu na kľučke a karosérii a tak ju rozpohybovať, avšak otvoriť dvere môže byť problém. Rozhodne nepoužívajte hrubú silu a neťahajte za kľučku, mohli by ste ju zlomiť. Takisto nepoužívajte horúcu vodu a nepolievajte časti karosérii či sklo, mohlo by prasknúť.

Dvere otvoríte tak, že sa o ne opriete telom na jednej strane a zatlačíte. Najskôr pri zámku potom hore pri okne, a pri streche. Tým pritlačíte dvere viac k tesniacej gume, sploštíte ju a zlomíte tenkú vrstvu ľadu na gume. Po pár pokusoch sa vám už podarí dvere otvoriť a nastúpiť.

Primŕzaniu predídete tak, že tesniacu gumu dverí, kapoty motora a veka kufra otriete handrou od nečistoty a nastriekate silikónovým olejom v spreji. Doporučujem tesne pri gume si druhou rukou podržať buď handru alebo noviny, aby ste si nenastriekali olej na poťahy či karosériu. Ak túto ochranu aplikujete na jeseň a ešte raz cez zimu, nebudete mať problém so zamŕzajúcimi dverami.

Ak sa vám podarilo otvoriť jedny dvere a ostatné sú stále silne primrznuté, prejdite s autom pár kilometrom s kúrením zapnutým naplno. Teplo zvnútra a otrasy počas jazdy dvere uvoľnia.

.

Označené ako

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.