Plastové okná bývajú vybavené sieťkami proti hmyzu, aby sa počas vetrania nedostávali muchy ani iný hmyz do miestnosti a nemuseli sme používať rôzne repelenty alebo prostriedky na hubenie hmyzu. Niekedy ale na tieto plastové sieťky „zaútočia“ vtáky a poškodzujú ich. Ak by existoval spôsob, ako im v tom zabrániť, chceli by ste ho poznať?
Sieťka proti hmyzu sa dá nainštalovať aj do starších drevených okien. Predávajú sa v metráži aj so samolepiacimi pásmi pre pripevnenie do rámu okna. Najčastejšie sa montujú do plastového rámu, ktorý sa pripína do okna. Vďaka nim si môžeme v lete cez deň aj v noci užívať otvorené okná bez toho, aby sme sa museli obávať poletovania nepríjemného hmyzu v byte alebo dome.
Keď však plastová sieťka zachutí vtáčikom, ktorý v nej vyzobú diery, dostanú sa cez ne do izby muchy a komáre a vyrušujú nás aj vo dne aj v noci. Prečo vtáky robia diery do sieťok a ako tomu zabrániť?
Vtáky sa živia hmyzom. Za letu vo vzduchu a na stromoch či na zemi dokážu nájsť nie len chrobáky ale aj drobné mušky. Majú teda veľmi dobré zmysly, s ktorými nájdu aj najmenšie mušky, ktoré tvoria ich potravu.
A presne tieto mušky lákajú vtáky na sieťkach. Mušky sa totiž snažia dostať do našich príbytkov a občas sa zaseknú v okách sieťok. A za nimi tam priletia vtáky. Vôbec im totiž nechutia plastové sieťky proti hmyzu, ale práve ten hmyz. A pri jeho vyzobávaní zo sieťok ich poškodzujú.
Ochrana sieťok je jednoduchá. Na jeseň, keď sa stráca prirodzená potrava vtákov, zoberte sieťky dole z okien a dobre ich opláchnite či osprchujte vo vani vodou. Najlepšie z vnútornej strany smerom von. Tým odstránite drobný hmyz a vtáky nebudú mať dôvod nalietavať na vaše ochranné sieťky a poškodzovať ich.
Pridať komentár