web analytics

S navigáciou dorazíte do cieľa včas

Cestovanie je pre niekoho súčasťou práce, pre iného koníčkom, pri ktorom spoznáva históriu krajiny alebo vychutnáva prírodné krásy. Keď cestujete vlakom, koľaje vás z trasy nepustia, cestovanie autobusom využíva znalosti šoférov. No ak opustíte hlavné ťahy a vydáte sa do menej známych končín, potrebujete na cestu pomocníka, ktorý vám uľahčí navigáciu do vášho cieľa.

Odjakživa sa pre orientáciu v neznámom teréne používali mapy, vyhotovené kartografmi-prieskumníkmi. Sú stále platné a užitočné v situácii, kedy sa nemení ráz krajiny. Kopce a lesy nikto nepresťahuje, jazerá a rieky sú na svojich miestach. V prírode sa stále dajú používať, ak máte možnosť vidieť doďaleka a nájsť orientačné body. Cestovanie autom v situácii, kedy pribúdajú nové obchvaty miest, vznikajú nové križovatky a zanikajú lokálne cesty, sa so starou mapou môže stať dobrodružstvom, ktoré síce cestu ozvláštni, no nabúra časový harmonogram.

Preto ľudia, ktorí namiesto romantického blúdenia po neznámych miestach uprednostňujú bezpečnú cestu do cieľa, využívajú navigáciu pomocou gps do auta. Pomocou satelitov na obežnej dráhe okolo Zeme prístroj vždy ukáže vašu aktuálnu polohu a pomocou máp aj všetky komunikácie a obydlia v okolí. Takže navigovanie do nastaveného cieľa môže byť rýchle a presné.

Keď sa povie „gps navigácia“, takmer každý si predstaví malú krabičku s dotykovým LCD, ktorá sa prísavkou pripevní na čelné sklo alebo prístrojovú dosku auta. Sama navigácia stojí nemalé peniaze a platiť treba aj za aktualizácie máp, aby sme neskončili rovnako, ako s tým starým roky neaktualizovaným autoatlasom v skrinke pod palubovkou. Čím viac prístrojov používame, tým viac času nám zaberie starostlivosť o ne. Keď smartphony nahradili fotoaparáty a kamery, fungujú ako prehliadače internetových stránok a umožňujú komunikovať mailom, tak prečo by nemohli fungovať aj ako navigácia?

voice-guidance

A smartfóny ako navigácia gps do auta fungujú spoľahlivo. Veľkosťou displeja sa klasickým navigáciám vyrovnajú, ich kvalitou ich predčia. Akumulátory majú väčšiu výdrž. GPS senzor je dnes súčasťou každého smartfónu. V aute nám stačí teda jediný prístroj a jediná nabíjačka, aby sme mohli komunikovať a orientovať sa aj zaznamenávať situácie.

Bez potreby využívania mobilných dát, čo oceníte najmä v zahraničí, skvelo pracuje navigácia gps do auta v mobile Sygic od slovenských producentov. Je to celosvetovo najsťahovanejšia aplikácia pre navigovanie a jej prednosťou sú off-line mapy a výber krajín podľa vašej potreby. Nemusíte teda mať v mobile alebo na SD karte celý svet, ale len krajiny, do ktorých cestujete. A ak vám mapa niektorej krajiny chýba, jednoducho si ju stiahnete aj pomocou wifi.

Čím je Sygic lepší, než navigácie do auta od špecializovaných výrobcov?

V základe je Sygic zadarmo vrátane pravidelných aktualizácií máp. A ak si raz dokúpite za mierny doplatok rozšírenie alebo hlasové pokyny alebo iné užitočné doplnky, zaplatíte ich iba jediný krát a stále ich máte dostupné. Napríklad Head up display. Premietate si v noci navigáciu a pokyny na čelné sklo pred seba a neustále tak sledujete vozovku pred vami a situáciu na ceste. Užitočné najmä v preplnených mestách v zahraničí, v komplikovaných kruhových objazdoch a neznámom teréne.

lane-assistant

Keď je cestovanie vaším hobby a radi spoznávate nové miesta, náklady na navigáciu vás nemusia vo vašom koníčku brzdiť. Prístroj gps do auta skvelo nahradí vás smartfón alebo malý tablet. Cestou vám slúži ako navigácia, počas výletu ako kamera a fotoaparát a vždy ste v kontakte s vašimi blízkymi alebo si na webe nájdete doplnkové informácie. S dobrou navigáciou sa na ceste nestratíte a do vášho cieľa vždy prídete včas.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.