web analytics

Ako sa starať o svoj smartfón, aby vydržal čo najdlhšie?

Ako o všetko aj o smartfón sa treba starať tak, aby sme predĺžili jeho životnosť. Či už ide o samotné nabíjanie, jeho údržbu alebo updatovanie. Prečítajte si nasledovné tipy, vďaka ktorým vám smartfón vydrží zas o niečo dlhšie.

Batéria a jej nabíjanie

Okrem rozbitého displeja sa problémy s batériou objavujú najfrekventovanejšie. Aj samotné nabíjanie je totiž zložitejšie, ako sa môže javiť na prvý pohľad, a preto je dôležité, aby ste smartfóny nabíjali správne.

Smartfón by ste mali nabíjať častejšie a po menších dávkach. Namiesto klasického nabíjacieho cyklu, kedy telefón dobijete z 0 na 100%, voľte radšej 4 cykly a smartfón dobite o 25%. Baterka si tak zachová svoju kapacitu. Vo všeobecnosti platí, že čím je hĺbka vybitia nižšia, tým dlhšie si užijete batériu na smartfóne.

Nepodceňujte displej

Telefón sem-tam spadne aj tým najopatrnejším. Jedna mala prasklina na displeji sa môže ľahko natiahnuť po celej jeho dĺžka. Displej môžete chrániť puzdrom. Dnes na trhu nájdete aj rôzne ochranné sklá, ktoré smartfón pri páde ochránia.

Nevystavujte smartfón priamemu slnku ani extrémnym teplotám

Elektronika je citlivá na privysokú teplotu. V podobným prípadoch sa poškodzuje nielen displej, ale aj batéria. Ideálny spôsob, ako sa niečomu podobnému vyhnúť, je kúpa textilného obalu, ktorý smartfón ochráni. Smartfóny by ste nemali vystavovať ani príliš nízkym teplotám, ktoré škodia najmä batérii.

Pokazila sa vám nejaká súčiastka na smartfóne, nedopatrením ste rozbili displej alebo potrebujete vymeniť batériu za nový kúsok? Neváhajte, zverte svoj telefón do rúk profesionálov a navštívte servis mobilov iDoctor v Bratislave. iDoctor má všetky náhradné diely skladom a smartfóny opravuje aj na počkanie. Ak do servisu mobilov nemôžete zájsť osobne, netreba si zúfať, môžete smartfón do opravovne poslať.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.