web analytics

Kvalitné pracovné oblečenie a obuv pre všetkých zamestnancov

Povinnosťou každého zamestnávateľa podnikajúceho v priemyselnom odvetví je zabezpečiť pre všetkých zamestnancov kvalitné oblečenie a obuv. Väčšina slovenských podnikateľov ale ignoruje predpisy a snaží sa nakupovať lacné oblečenie a obuv ušitú v krajinách tretieho sveta, pričom si neuvedomujú riziko, ktoré sa spája s oblečením a obuvou vyrobenými v takýchto krajinách.

Ak chcete vytvoriť bezpečné pracovisko pre všetkých svojich zamestnancov, odporúčame vám investíciu do kvalitného pracovného oblečenia a obuvi vyrobeného a predávaného na Slovensku.

Pracovné bundy

V chladnejšom počasí, najmä teraz na jeseň a zimu, zabezpečte všetkým pracovníkom vo výrobnej hale, sklade, ale aj v exteriéri zateplené pracovné bundy s odopínateľnou kapucňou, vnútornými vreckami na doklady a priestorom (priesvitným vreckom) na identifikačnú kartu.

Majú byť z kvalitného materiálu, ktorý je odolný voči mechanickému poškodeniu a podšívka bundy udržujte zamestnanca aj počas chladných dní neustále v teple.

Pri výbere pracovných búnd pre zamestnancov musíte poznať rozmery hrudi, pásu a krku.

Pracovná obuv

Čo sa týka pracovnej obuvi, tá musí byť predovšetkým veľkosťou vyhovujúca (opäť je dobré mať spísané veľkosti nôh všetkých zamestnancov). Vo výrobných halách, kde je vyžadovaná náročná fyzická práca, zamestnanec potrebuje pevnú pracovnú obuv s dostatočne hrubou podrážkou. V priemyselnom odvetví sa odporúča kožená pracovná obuv s hrubou podrážkou.

V zdravotníctve a v gastro priemysle sa kladie dôraz najmä na protišmykovosť pracovnej obuvi. Okrem kvality podrážky je potrebné si všímať aj špičky topánok. V priemyselnom odvetví sú potrebné spevnené špičky na topánkach vzhľadom na to, že tu hrozí riziko pádu ťažkého predmetu na nohy.

Zabezpečte všetkým zamestnancom kvalitné pracovné oblečenie a nezabúdajte ani na výber dobre šitých montérok, rukavíc a hlavne na dobrú pracovnú obuv s protišmykovou podrážkou.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.