web analytics

Vaša virtuálna adresa

Naša adresa je spätá s miestom pôsobenia. Keď si vyberieme nejaké mesto a v ňom dom, kde chceme žiť, získame adresu a nikto sa nás na názor nepýta, ako sa nám ulica a číslo pozdávajú. A keď nám pošle niekto list, poštár musí prísť za nami. Úplne inak to ale funguje na internete.

Hoci Top-Level Domain – čiže doména najvyššej úrovne, národná doména, napríklad „.sk“ pre Slovensko, evokuje dojem, že ju môžu či musia používať len Slováci a slovenské firmy, opak je pravdou. Internetovú adresu s koncovkou „.sk“ môžete mať aj vtedy, keď žijete v Thajsku. Svoju virtuálnu adresu si totiž môžete sami vybrať. A možnosti sa rozširujú tak, ako sú do užívania pridávané stále nové generické domény. Napríklad „.club“, „.bike“, „.online“ alebo obľúbená „.info“. Vaša virtuálna adresa tak bude spojená nie iba s miestom, kde sa nachádzate, ale aj s tým, čo robíte, čomu sa venujete. Či už pre zábavu alebo ako povolanie.

Názov domény sa nemusí spájať iba s webom. Aj keď nepíšete blog, dobrá virtuálna adresa sa vám bude hodiť pre príjem a posielanie emailov. Vašu novú adresu si nikto nepomýli a vyberať si mailovú schránku môžete kdekoľvek na zemeguli, kde máte prístup do internetu, teda takmer všade. Ku generickej alebo TLD doméne si zvoľte svoje obľúbené označenie či prezývku, ktorá vás charakterizuje a začnite si budovať svoju internetovú reputáciu. Špeciálne pre takéto účely existuje Email hosting. Pred jeho objednaním si ľahko na webe overíte, či je vami zamýšľaná doména voľná. Napíšte názov domény a bodku a overovací systém vám začne ponúkať voľné domény, prípadne napíšete prvé písmeno koncovky a vidíte hneď všetky možnosti. Okamžite sa dozviete, či je vaša zamýšľaná doména voľná a môžete si ju hneď zaregistrovať, alebo vás niekto predbehol a musíte voliť inú.

Pre registrovanie a zaplatenie domény sa môžete nachádzať kdekoľvek. Využite rôzne akcie na domény (www.exohosting.sk/akcie) a komunikujte z vašej novej virtuálnej adresy. Odkiaľkoľvek na svete.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.