web analytics

Ako se nebáť chodiť do posilovne

Veľa ľudí má strach zájsť prvýkrát do fitness centra. Je to zapríčinené prevažne tým, že sa hanbia. Majú pocit, ako by ich každý sledoval. Verte nám ale, že ľudia, ktorí sem chodia, sa snažia naozaj cvičiť. Nemajú čas ani potrebu sledovať ľudí okolo seba, vrátane vás. Nemusíte sa teda rozhodne báť toho, že by vás po celú dobu vášho tréningu sledovali. Pokiaľ ale máte ten pocit, odporučíme vám pár tipov, ktoré vám môžu pomôcť.

Ako sa nebáť chodiť do posilňovne?

Najväčšiu úľavu pocítite vo chvíli, keď s vami pôjdu aj vaši priatelia. Či už ide o ženu alebo muža, v oboch prípadoch je to rovnaké. Pomocou tohto tipu sa dokážete ľahšie uvoľniť a nebudete mať pocit toho, že by vás niekto sledoval. Ak teda viete o niekom, koho môžete osloviť, urobte to. Keď s ním alebo s nimi budete následne chodiť cvičiť, strach a stres z vás naozaj opadne behom pár desiatok minút. Následne sa už budete venovať len sebe a svojim priateľom. Ak ale nemáte nikoho, s kým by ste mohli ísť, existujú aj ďalšie tipy, ako prekonať svoj strach. Je to len o tom, chcieť.

Divili by ste sa, čo všetko vám môže pomôcť pri zbavovaní strachu. Jednou z overených metód je ďalej aj výber vhodného oblečenia. Máte pocit, že oblečenie nehrá rolu? Presvedčte sa o tom, že áno. Predstavte si, že cvičíte vo veciach, ktoré vám príliš nesedia alebo sa v nich necítite dobre. Pri vstupe do fitness centra budete mať o to väčší pocit toho, že sa všetci pozerajú na vás, a to nielen kvôli samotnému cvičeniu, ale aj oblečeniu. Bude to síce len váš pocit, ale aj ten môže byť veľmi nepríjemný. Skúste si nájsť také oblečenie, v ktorom sa budete cítiť dokonale a skvele.

Výber fitness centrá

Určite sa vo vašom meste nájde také fitnes centrum, ktoré nenavštevuje príliš veľké percento obyvateľov. Pokiaľ si teda nájdete fitnes centrum, kde chodí minimum ľudí alebo vo vami vybraný čas prakticky nikto, tým lepšie. Budete mať pocit vyššej dôvery voči sebe samému. Akonáhle niekto počas vášho cvičenia do fitnes vstúpi, nerozhádže vás to, pretože ste v miestnosti už nejakú dobu. Ak také fitnes centrum vo svojom okolí nemáte, zamerajte sa teda na presný opak. Nájdite čo najväčšie fitnes centrum, kde sa stratíte v dave. Rozhodne nevyberajte stred. Práve tu sa cítiť dobre nebudete.

Pomôct vám zo začiatku môžu aj súkromné ​​lekcie s lektorom. Tí sú väčšinou zvyknutí na to, že klienti vyhľadávajú súkromie. Akonáhle si s lektorom zaplatíte súkromné ​​lekcie, po pár tréningoch pochopíte, že sa vlastne nemáte čoho báť. Okrem toho vám bude motiváciu dodávať aj samotný lektor, takže sa hravo môže stať, že po uplynutí niekoľkých tréningoch už budete vyhľadávať aj verejné fitness centrá. Záleží na tom, aká vysoká bude vaša odvaha. Ľahko sa totiž môže stať, že v prítomnosti lektora bude odvaha skutočne vysoká, zatiaľ čo po opustení fitnescentra spadne na úplné minimum.

Najprv skúste cvičiť doma

Pred úplne prvou návštevou fitnes centier vám nič nebráni v tom, skúsiť si cvičenie doma. Sami uvidíte, ako pri tom vyzeráte a či ste už pripravení na to, navštíviť posilňovňu.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.