web analytics

Organizujeme detskú oslavu

Organizovanie detských osláv je ďaleko náročnejší proces, než si väčšina z nás dokáže predstaviť. Ak ste už v minulosti pre seba oslavu usporiadali, potom si iste spomínate na to, koľko s tým bolo práce. Čo ešte len v prípade, že sa jedná o detskú oslavu? Tá je totiž, čo sa týka prípravy, ďaleko ťažšia, ako sme už uviedli na začiatku odseku. Okrem toho sa dieťa bojí, že jeho oslava nebude dostatočne dobrá. Okrem iného sa obávajú toho, že by sa im ich kamaráti následne smiali. V žiadnom prípade nepanikárte a zachovajte pokojnú hlavu.

Organizujeme detskú oslavu

Pre úspešnú oslavu musíte mať riadne naplánovaný program. Na ňom môžete pracovať už dva až tri týždne dopredu, aby vás nič neprekvapilo. Ak totiž necháte organizovanie detskej oslavy na poslednú chvíľu, nemusí sa vám podariť, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou zabudnete na väčšinu vecí. Takto si budete môcť v pokoji rozmyslieť, čo máte na oslavu pripraviť. Do plánovacieho programu nezabudnite uviesť nielen samotný program, ale aj sumu, ktorú ste ochotní investovať. Podľa toho sa potom v obchodoch budete orientovať.

Ak ale v príprave detskej oslavy viete chodiť, potom iste neminiete ani polovičnú sumu. Musíte sa zamerať na dôležité veci, ktorými sú kamaráti, kamarátky, darčeky a program. Práve detský program rozhodne o tom, či sa iné deti budú na oslave nudiť alebo nie. Samozrejme nespoliehajte len na jeden alebo dva programy. Musíte premýšľať tak, ako premýšľajú deti. Tie väčšinou u zábavy nevydržia príliš dlho, a tak je potrebné vymyslieť prinajmenšom päť až šesť druhov zábavy. Počet sa bude odvíjať od toho, aká dlhá bude oslava.

Vyberáme program a dátum

Ako sme naznačili, vybrať musíte aj dátum oslavy. Dátum by mal byť bezpochyby víkendový, ale je potrebné sa opýtať všetkých pozvaných, ktorý víkend v roku by to malo byť. Pochopiteľne nemá zmysel organizovať oslavu pol roka po narodeninách. Napíšte teda dva až tri vhodné termíny a následne ich rozošlite všetkým. V žiadnom prípade neposielajte termín v čase, keď je víkend predĺžený o piatok alebo pondelok. Cez predĺžený víkend veľa ľudí odchádza mimo mesto alebo dedinu. Medzi najobľúbenejšie dni patria sobota, kedy deti ani rodičia nemusia ďalší deň vstávať.

Program môže začať už výberom témy oslavy. Čo tak pirátska loď alebo ľadové kráľovstvo? Výber témy bude závisieť na pohlaví dieťaťa. Ak urobíte celý večer podľa obľúbenej témy detí, máte úspešnú oslavu vo vrecku. Skúste danú tému zapojiť čo najviac, nebojte sa ju využiť aj na torty alebo na dekoráciách. To isté platí o vymýšľaní zábavy. Kúpte napríklad kostýmy pirátov alebo Elsy a Anny z obľúbenej rozprávky. Uvidíte, ako deti zabudnú na pohostenie a darčeky. Zábava hrá pri vymýšľaní detských osláv neskutočne veľkú úlohu.

Zvládne to každý

Nemusíte mať strach z toho, že by ste to nezvládli. Organizovanie detskej oslavy je síce náročný proces, ale ak dodržíte všetko, čo sme v článku uviedli, nemáte sa čoho báť.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.