web analytics
Čo so starou zeminou

Čo so starou zeminou

Tiež doma presádzate kvetiny do nového substrátu? Alebo sadíte balkónové paradajky? Gazdinky kupujú nové substráty po vreciach. Čo ale so starou, vyžitou zeminou? Škoda to je len tak vyhodiť.

Aj keď je staršia zemina z črepníkov a truhlíkov ochudobnená o živiny, ktoré z nej vytiahli rastlinky, ešte vždy to môže byť dosť dobrá pôda. A vysypať ju len tak do smetí alebo na trávnik pred bytovkou je škoda. Môže ešte dobre poslúžiť.

Veľa ľudí z bytoviek má záhradky v záhradkárskej osade. Tie sa v minulosti zriaďovali na miestach, ktoré sa družstvám, alebo štátnym majetkom neoplatilo obrábať. Väčšinou preto, že pôda nebola veľmi kvalitná. Záhradkári, ktorým išlo viacej o samotné záhradkárčenie, ako o hektárové výnosy, takú pôdu obrábali s radosťou. A hnojili, rýľovali, sadili a pestovali o dušu. No stále je to pôda málo kvalitná.

Ak ste vlastníkom takejto záhradky, stará zemina z truhlíkov je ešte vždy výborná oproti tej, ktorú obrábate na svojom políčku. Takže riešenie, kam s ňou, je veľmi jednoduché. Starú zeminu z panelákových črepníkov odvezte do záhradky. Môžete je u využiť pri sadení priesad alebo nových kríčkov. Dajte ju ku korienkom, rastlinky sa skôr ujmú. Rovnako ju môžete využiť ku kvetom, poďakujú sa vám.

Ak záhradku nevlastníte, ale staráte sa kvetinové záhony pred bytovkou, starú zem využijete aj tu. A pokiaľ starostlivosť o kvety má na svojich bedrách niektorá zo susediek, ponúknite je svoj vlastne odpad, ona už bude vedieť, čo s ním.

Čo je pre jedného odpad, môže byť pre druhého surovina.

.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.