web analytics

Požičiavajte si rozumne

Dnešný svet je postavený tak, že bez peňazí sa v ňom žiť nedá. Aj keď peniazmi neplytváte, aj keď máte stabilné zamestnanie, ľahko sa môže stať, že váš zamestnávateľ pre nejaké problémy sa omešká s termínom výplaty a môžete sa tak dostať do ťažkostí nezaplatením nejakého účtu včas.

Pokiaľ hospodárite so svojimi peniazmi rozumne, určite sa nechcete nezavinene dostať do problémov či zaťažiť svoj rozpočet nejakými penálami napríklad za nie včas uhradený telefón. V takom prípade je vhodné požičať si cez SMS krátkodobú malú pôžičku a preklenúť tak pár dní, kým zamestnávateľ doplatí zmeškanú výplatu.

Pôžičky sa vôbec neoplatí brať na kúpu spotrebných vecí, ako je napríklad mobil či nový televízor alebo počítač. Teda veci, ktoré nám slúžia na zábavu, ale nezarobíme pomocou nich žiadne peniaze. Skôr nás od práce a zárobku odvádzajú.

Naopak sa zobrať si pôžičku sa vyplatí vtedy, ak pomocou nej kúpeným predmetom dokáže zarábať peniaze (auto, ak ste obchodník na cestách) alebo ušetriť peniaze (nová úsporná mraznička namiesto pokazenej starej s veľkou spotrebou elektriny). Veľa peňazí za teplo vám ušetria aj nové plastové okná.

Je veľa dôvodov, kedy si pôžičku zobrať a kedy sa jej radšej vyhnúť. V každom prípade by ste si mali byť istý, že ju dokážete splácať. Brať si pôžičku na zaplatenie iného úveru je nešťastné. Vždy si pôžičku dobre rozmyslite a požičiavajte si s rozumom.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.