web analytics

Doprajte vašim miestnostiam útulnosť a eleganciu

Keď k vám príde návšteva, je prirodzené, že sa snažíte, aby váš dom pôsobil čo najlepšie a najútulnejšie. Platí zásada, že návšteva k vám neprichádza kvôli tomu, ako váš dom vyzerá alebo preto, že je zvedavá, čím ju ponúknete. Ľudia, ktorí vás prídu navštíviť, prichádzajú kvôli vám. To ako sa na návštevu nachystáte vy, záleží len na vás.

Každá miestnosť v dome má svoje vlastné čaro. Ak toto čaro nevidíte, môžete s tým niečo urobiť. Niektorí ľudia pridávajú do izieb živé rastliny, iní vešajú na steny obrazy, no my vám dnes poradíme niečo iné. Chcete, aby vaša izba pôsobila útulnejšie? Pridajte moderné závesy na okno.

  • Praktické a estetické zároveň

Mať na okne závesy pôsobí nielen veľmi esteticky, ale aj prakticky. Ak napríklad nie ste fanúšikom žalúzií, závesy ich vedia ľahko nahradiť. Tiež vedia závesy stlmiť slnečné lúče a vytvoriť tak v izbe príjemnú atmosféru. A samozrejme je výhodou aj to, že vďaka zatiahnutým závesom vám nikto do izby neuvidí.

  • Dajú sa meniť podľa nálady

Zatiaľ čo žalúzie máte jedny na niekoľko desaťročí, závesy môžete neustále striedať. Môžete ich meniť podľa ročných období, podľa konkrétnych sviatkov alebo skrátka vtedy, keď máte na to náladu. Môžete sa vyhrať nielen s potlačou ale napríklad aj s materiálom. V lete môžete zvoliť tenšie a vzdušnejšie závesy, naopak, v zime môžete siahnuť po hrubších a ťažších závesoch.

  • Skombinujte ich

Závesy môžete skombinovať napríklad s hotovými záclonami, ktoré rovnako zavesíte na okno. Môžete si zvoliť klasickú romantickú tematiku – biele čipkované záclony a kvetované závesy. Rovnako môžete na okno zavesiť aj dva rôzne závesy, najmä ak ste milovníkom asymetrie.

Závesy spolu so záclonami sú skvelým riešením, ak sa snažíte izbu čo najviac zútulniť. Je veľmi pravdepodobné, že aj vaša návšteva sa bude cítiť dobre v izbe s pestrými závesmi!

Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.com

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.