web analytics

Urobte si WC splachovač úspornejším

Keď ste šikovný domáci majster, nemusíte na každú opravu volať odborníka a platiť ho. A za maličkosť môžete považovať aj drobné vylepšenia, ktoré dokážete v domácnosti vykúzliť. No veľa drobných úprav, ktoré ušetria veľa peňazí, zvládnete aj vtedy, keď sa za kutila nepovažujete. Stačí použiť tie správne pomôcky. Dnes si ukážeme, aké úspory dosiahneme pri splachovacom WC.

Moderné toalety so splachovacím systémom výrazne zvyšujú kvalitu nášho života a zlepšujú celkovú hygienu. Daňou za to je vysoká spotreba vody. Pitnej vody, pretože v domoch a bytoch ešte nepoužívame osobitné rozvody na pitnú a úžitkovú vodu. Existuje niekoľko spôsobov, ako šetriť vodu pri každom spláchnutí a pritom neznižovať úroveň hygieny ani komfortu.

Prvou metódou je dokonale uzatvoriť vypúšťací ventil nádržky splachovača. Ak máte dobré tesnenie a neprepúšťa zbytočne vodu, okamžite po spláchnutí ho uzatvoriť nám pomôže jednoduché závažie na plavákový ventil. Háčikom na ňom zavesíme teleso na plavák alebo tiahlo, podľa toho aký systém splachovacej nádržky doma máme. Kovové závažie je plne poplastované, takže nekoroduje a neznečisťuje vodu v splachovači. Takto upravený splachovač okamžite po uvoľnení tiahla splachovania uzatvorí vypúšťací ventil, takže nevytečie všetka voda z nádrže ani voda, ktorá po poklese hladiny v nádrži začala pritekať napúšťacím ventilom.

wc-setrice-vody

Ďalší spôsob šetrenia vody na toalete je zvlášť vhodný pre staršie typy splachovacích WC, vybavených veľkým zásobníkom vody. Väčšinou na dokonalé spláchnutie WC nepotrebujeme celý objem nádrže. No tieto systémy neumožňovali regulovať spotrebu, vždy sa vypustí celý objem vody z nádrže. Namiesto výmeny splachovača alebo celého kombi WC stačí znížiť objem nádrže.

wc-setric-vody

Namiesto amatérskych často provizórnych riešení využite elegantný šetrič vody do WC Save a Flush na báze hygroskopických kryštálikov. Plastové vrecko s drobnými dierkami a háčikom pre zavesenie ponoríte do nádrže a v priebehu niekoľkých hodín látka vo vnútri nasiakne mnohonásobné množstvo vody, zväčší objem vrecka a tým zníži efektívny objem nádržky splachovača. Pri každom spláchnutí tak miniete o viac ako jeden liter vody menej. Menej teda zaplatíte za pitnú vodu aj za odvod splaškov z domácnosti.

Každodenné šetrenie vody nie je žiadna veda ani nemusíte byť zručný domáci majster. Stačí mať správne informácie a vedieť správne použiť dostupné pomôcky. Odteraz už budete za vodu doma platiť menej.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.