web analytics
vidla

Manipulácia s materiálom vie byť nebezpečná

Ak pracujete v sklade alebo nebodaj jeden vlastníte, určite dobre viete, že skôr, ako vôbec priestory zariadite, musíte zabezpečiť, aby ani jedna súčasť skladu neohrozovala zdravie zamestnancov. Samozrejmosťou pre vás bude BOZP, kúpa najkvalitnejšieho zariadenia a prijímanie dostatočne kvalifikovaných a skúsených zamestnancov.

Fyzická sila

Manipulácia s materiálom vie byť však veľmi náročná. Vyžaduje si okrem dostatočných skúsenosti zamestnanca, ktorý s daným materiálom pracuje, aj fyzickú silu. Kvôli fyzičke málokde nájdete ženy v skladových priestorov. Niet sa čo čudovať. Ženy sú krehkejšie a opravovať niečo v montážnej klietke by bolo pre ňu veľmi náročné.

Usporiadanie materiálu

Pri samotnom usporiadaní materiálu by ste mali dbať na to, aby bol umiestnený na pevnejších regáloch. Keď nie je materiál položený na regáloch, ktoré zvládnu udržať aj extrémne ťažké kúsky, je zbytočné vôbec prevádzkovať skladové priestory. Odporúčame vám dočasne materiál preložiť pomocou pozicionérov vidlíc na zem, kde nebudú zavadzať a obmedzovať prirodzený chod prevádzky a v čo najkratšom čase ísť hľadať lepší regálový systém.

BOZP

Stabilita

Stabilita napríklad vysokozdvižných vozíkov závisí od pevnosti polyuretánových koliesok. Práve stav týchto koliesok by mal byť neustále monitorovaný z dôvodu poškodenia, ktoré môže ohroziť aj zdravie skladníkov a okrem toho môžu zbrzdiť príjem/ výdaj materiálu/ produktov.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.