web analytics

Nový trend dekorácií pre kreatívcov: Samolepky na stenu

Už vás nebaví stále dookola maľovať alebo tapetovať byt? Máte pocit, že nech robíte čokoľvek, stále sa vám váš obytný priestor nedarí nijako zvlášť a výrazne oživiť? Pritom ste kreatívny a túžite svoj ​​príbytok rozsvietiť nejakým nápadným dekorom, ktorý by upútal návštevníkov? Potom vyskúšajte samolepky na stenu.

Pomocou samolepiek na stenu veľmi ľahko a bez veľkej námahy oživíte svoj ​​príbytok. Táto dekorácia dokonale podčiarkne atmosféru miestnosti, dodá jej jedinečnosť, náboj a hlavne osobitosť jej užívateľa. Každá miestnosť tak získa svoj ​​nezameniteľný štýl.

Opakované použitie je možné

Čo zo samolepiek vlastne robí taký módny hit? Je to predovšetkým veľká kreativita, s ktorou môžeme pri zdobení miestností počítať. Každý si vyberie vlastné riešenia, ako k tejto interiérovej ​​dekorácii pristupovať. V ponuke sú najrôznejšie motívy, farby aj veľkosti jednotlivých obrázkov. Veľkou výhodou interiérových samolepiek je ich flexibilita. Môžete ich nalepiť prakticky kamkoľvek. Navyše je možné samolepku zložiť a použiť aj opakovane. Pri skladaní samolepky tiež nedochádza k zničeniu podkladových stien.

Aplikácia je jednoduchá

Ako pristupovať k výberu a aplikácii samolepky? Ešte než si vyberiete nejakú samolepiacu dekoráciu na stenu, starostlivo si všetko premyslite. Skúste si navrhnúť celý dizajn vašej izby. Ak nadobudnete úvahy o výzdobe komplexne, možno odhalíte prípadné problémy, ešte než nastanú. Akú vybrať farbu, aby ladila s ostatným zariadením a stenami a nebili sa s nimi? Akú dekoráciu zvoliť? Kam ju nalepiť aby bola viditeľná, ale zároveň neprebila všetko ostatné? Je potrebné odpovedať na všetky tieto otázky. Spravidla je vhodnejšie voliť menej farieb a zladiť ich. Samotná aplikácia samolepiek už je hračkou. Keď je povrch hladký a čistý, samolepka na ňom bude bez problémov držať. Lepiť môžeme ako na stenu, tak aj na dlaždice, obkladačky, sklo, nábytok alebo plasty, ale tiež kov či drevo.

Na čo dať pri lepení pozor ?

Na čo pri aplikácii dať pozor? Ak máme čerstvo vymaľované steny, mali by sme s lepením pár týždňov počkať, než povrch múrov dokonale preschne. Nie je tiež vhodné samolepky umiestňovať do blízkosti zdrojov tepla, napríklad radiátora či sporáku alebo dokonca otvoreného ohňa v podobe krbu. Ani povrch štrukturálnych malieb nie je pre ne práve ideálny. Pred lepením by sme mali povrch ešte očistiť od nečistôt a prachu, prípadne aj mastných škvŕn. Ak máme vinylové samolepky, môžeme ich utierať vlhkou handričkou, pretože sú vodeodolné. Odstránenie samolepky by malo prebehnúť bez poškodenia steny, záleží však na kvalite jej povrchu. Ak sa povrch steny nedrobí tak, aby sa usadzoval na rube samolepky, môžeme dekoráciu použiť aj opakovane. Isté je, že samolepky vydržia aj niekoľko rokov a môžu nám robiť radosť dlhú dobu.

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.