web analytics

Výkup katalyzátorov

Výkup katalyzátorov Druhotné suroviny je všeobecne zaužívaný pojem pre materiály, ktoré po skončení svojej životnosti je možné opäť využiť na výrobu ďalšieho materiálu či zariadenia. Tomuto procesu sa hovorí recyklácia a najčastejšie sa spomína pri spracovávaní papiera, železa či farebných kovov či skla a v poslednej dobe aj plastov.

Recyklácia, teda opätovné spracovanie a uvedenie do prevádzky, materiálov je na jednej strane ekologickým spôsobom využitia surovín, pretože nie je potrebné ťažiť v prírode suroviny, čo je často sprevádzané s poškodzovaním prírody. Na druhej strane je aj ekonomickým spôsobom využívania dostupných surovín, pretože recyklácia je lacnejšia, ako ťažba a spracovanie surovín. O to zvlášť je významná recyklácia vzácnych kovov.

Recyklácia platiny

Vzácne kovy sa vyskytujú v našom okolí viacej, ako by sme si mysleli. Aj preto existuje výkup katalyzátorov z automobilov. Obsahujú vzácne kovy, najčastejšie platinu, ako katalyzátor reakcie výfukových plynov na menej škodlivé plyny. Po skončení ich funkcie, či už vplyvom životnosti katalyzátora, alebo jeho poškodením benzínom pri rozťahovaní automobilu pri problémoch so štartovaním, by platina prišla na zmar. No je možné ušetriť peniaze na nákup nového tým, že využijeme výkup katalyzátorov špecializovanou firmou.

Výkup katalyzátorov

Predať starý katalyzátor do výkupu môžete ako súkromná osoba. Rovnako ako autoservis môžete využiť špecializovanú firmu na výkup katalyzátorov dokonca výhodnejšie. Firma príde za vami, odvezie si vaše staré katalyzátory a vy máte výkup katalyzátorov bez starosti. Stačí sa firme ozvať, a dohodnúť si termín aj cenu. Cena katalyzátorov je závislá od typu automobilu, teda od veľkosti katalyzátora a obsahu vzácnych kovov.

Takto funguje ekológia aj ekonómia recyklácie v praxi. Skutočne sa oplatí malým aj veľkým predajcom. A nie len katalyzátory benzínových motorov, ale aj filtre pevných častíc naftových motorov môžete predať do výkupu. Váš prístup k životnému prostrediu tak môže byť naozaj aktívny a pre vás finančne výhodný. Koniec koncov, aj vy dýchate vzduch, v ktorom sa pohybujú automobily, tak by vám malo na ňom záležať.

2 komentáre

 • Ondrej Eršek 3. septembra 2014 Odpovedať

  Za koľko a ako vykúpite katalyzátor z vozidla Toyota Corolla Verso 1,8VVTi (benzín) r.v.2004?

  Safari 7.0.6 Safari 7.0.6 Mac OS X 10.9.4 Mac OS X 10.9.4
  Mozilla/5.0 (Macintosh; Intel Mac OS X 10_9_4) AppleWebKit/537.78.2 (KHTML, like Gecko) Version/7.0.6 Safari/537.78.2
 • jan 30. novembra 2017 Odpovedať

  dobi den mam na predaj tri kusi katalizatori z benzinoveho auta wolcvagen golf3

  Microsoft Edge 16.16299 Microsoft Edge 16.16299 Windows 10 x64 Edition Windows 10 x64 Edition
  Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/58.0.3029.110 Safari/537.36 Edge/16.16299

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.