web analytics

Rošty do postele

rošty Ako si kto ustelie, tak bude aj spať. A kde budeme spať, to je celkom dôležité, keďže prespíme asi tretinu života. Zdriemnuť si môžeme aj na gauči či lavici v záhrade, ale na noc by sme si mali ľahnúť len do naozaj kvalitnej postele.

Najľahšie je na posteli vymeniť vankúše a paplóny. Výber rozmerov a hrúbky je naozaj pestrý. No ľudia starší alebo tí, ktorý z ťažkej roboty či po úraze majú problémy s chrbátom, tí vedia, že to nestačí. A tak sa celkom darí aj predajcom matracov. Kvalitné matrace dokážu výrazne zlepšiť spánok a tým aj regeneráciu tela, no často to stále nestačí.

Mnoho ľudí to rieši výmenou staršieho nábytku za nový a teda vymenia aj starú posteľ za úplne novú. Častokrát úplne zbytočne vyhodené peniaze. Mnoho postelí je totiž v dobrom stave, z kvalitného materiálu, nevŕzgajú a hodia sa do spálne ku skrinkám, len sa na nich nespí dobre. Pritom celkom stačí vymeniť rošty.

V starších posteliach sú pod matrace dávané obyčajné „rebríky“ z dosák, bez pružnosti, často prikryté preglejkou. Tieto rošty sú tuhé a len výmena matraca nepomôže. Nové rošty do postelí, ktoré sú tvarové a pružné, výrazne zlepšia spánok a odstránia bolesti chrbta. Najmä ak si kúpite segmentové rošty.

Rošty v pridanou hodnotou

Významným pozitívom sú polohovateľné rošty, využiteľné najmä u chorých ľudí. Dovoľujú nastavenie výšky a sklonu jednotlivých častí postele, podľa potreby ležiaceho človeka a zaujatie takzvanej úľavovej polohy. Pre ľahšiu manipuláciu si môžete zakúpiť aj rošty s nastavovaním polohy pomocou elektromotora a ležiaca osoba nemusí privolávať zakaždým pomoc, keď si chce prečítať knihu alebo len zmeniť polohu na posteli.

Výmenou roštu a prípadne matrace na staršej posteli dokážete výrazne zlepšiť kvalitu odpočinku a spánku so zachovaním pôvodného rázu zariadenia celej miestnosti a pritom za výhodnú cenu. Zbytočné je vyhadzovať dobrú posteľ, keď stačí vymeniť rošty a môže slúžiť ďalej a ešte lepšie, ako doteraz.

1 komentár

  • Martin 21. októbra 2015 Odpovedať

    Máte chybu v nadpise „Rošty v pridanou hodnotou“
    Trošku k veci, moj otec si tieto polohovacie rošty nevie vynachváliť. ževraj mu to veľmo pomáha a ulahčuje vstávanie.

    Google Chrome 46.0.2490.71 Google Chrome 46.0.2490.71 Windows 7 x64 Edition Windows 7 x64 Edition
    Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/46.0.2490.71 Safari/537.36

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.